5 עצות שיעזרו לך למצוא עבודה

מתחילים לחפש עבודה ואז יום חולף, ועוד יום, ושום דבר לא נראה באופק. האם אנחנו עושים את כל מה שצריך כדי לחפש עבודה ביעילות? הנה כמה דברים שכדאי לסמן עליהם “וי”.

 

1. עוד לפני שמתחילים: למקד את החיפושים
איך תצליחו למצוא עבודה מתאימה אם אתם לא ממש יודעים מה אתם מחפשים? לפני שמתחילים אפילו לשלוח קורות חיים, כדאי להקדיש זמן לחשיבה: איזו עבודה אתם רוצים למצוא? כמו בחיפוש דירה, כשצריך לדעת מהו האזור המועדף, כמה חדרים וכמובן, על מה מתפשרים כשהמציאות מחייבת. לגבי עבודה, הנושאים שכדאי להחליט לגביהם כבר בהתחלה הם התחום, היקף המשרה וגם מרחק הנסיעה.

וכמובן, אם אינכם עובדים כרגע והנושא הכספי דוחק, כדאי להתפשר לטווח הקרוב, כדי להמשיך לחפש עבודה מתאימה יותר כשכבר יש לכם עבודה ויש פחות לחץ מבחינה כלכלית.

הנה שיטה שתעזור לכם להבין טוב יותר מה אתם רוצים: היכנסו למנוע החיפוש של המשרות באתר ועברו על מודעות דרושים בתחומים שמעניינים אתכם, על הדרישות הנפוצות, על ההיצע ובכלל, איך נשמע לכם תיאור המשרה והאם זה מוצא חן בעיניכם.

2. לכתוב קורות חיים שישקפו את יכולות העבודה שלכם
מסמך קורות חיים הוא מסמך סטנדרטי עם כללים קבועים וברורים שתפקידו לתת למעסיק את המידע לגבי המועמד: שם, כתובת, כישורים, השכלה וניסיון. ומה כותבים בקורות החיים כשאין ניסיון תעסוקתי? כל תחום שבו עסקת במהלך התקופה, שווה אזכור: אם רכשתם השכלה, עזרתם לחברה משפחתית, או שהתנדבתם – ציינו זאת. גם אם מדובר בעבודות זמניות – זה יראה למעסיק שאתם אנשים פעילים שמסוגלים להתחייב לעבודה לטווח רחוק.

אין לך קורות חיים? לא צריך להתחיל לכתוב “מאפס” – לעזרה בכתיבת קורות חיים

2. להתחייב לשגרת חיפושים
חיפוש עבודה דורש התמסרות וצריך להיכנס לסדר היום שלכם. כדאי אפילו להגדיר מראש כמה זמן ביום יוקדש לנושא זה. הרי, אם החיפוש לא יתבצע בצורה מסודרת, הוא לא יתנהל מעצמו. ומה ייעשה באותו זמן שהוגדר כזמן לחיפוש עבודה? משימות הקשורות לחיפוש עבודה כמו טיפול בקורות החיים, מעבר על מודעות דרושים ושליחת הקובץ למשרות הרלוונטיות. ההתנהלות העקבית תביא לבסוף לכך שיתקשרו כדי לזמן אתכם לראיון עבודה.

3. Networking – היעזרו באנשים שאתם מכירים
Networking (בעברית – “רישות עסקי”) הוא מושג באנגלית שמשמעו שימוש בקשרים אישיים לצורך עסקי. גם בחיפוש עבודה אפשר להיעזר בקשרים עם אנשים שיכולים לעזור לכם למצוא עבודה. לא מדובר בבקשה ש”יעשו לכם טובה”, אלא פשוט יידוע אנשים לגבי החיפושים שלכם. כך, שאם מישהו מהם ישמע שמחפשים עובד במקום מסוים (אפילו במקום עבודתם) יוכלו להצליב את המידע הזה ולפנות אליכם. ככל שתשתפו יותר אנשים בחיפוש שלכם, כך העזרה עשויה להגיע ממקום לא צפוי – אנשים שעבדו או למדו אתכם בעבר, מכרים מההווה ואפילו בני משפחה קרובים או רחוקים, כולם עוד יכולים להפתיע אתכם בעזרה.

4. מותר להתחיל בקטן ובהדרגה
לא חייבים לקפוץ ישר למים העמוקים. אם לא עבדתם מספר שנים ואתם מתקשים להיכנס מיד לשגרה מחייבת, אתם תמיד יכולים לחפש אחר משרה חלקית. עוד אפשרות שיכולה לרכך את המעבר לשגרת עבודה, היא למצוא עבודה זמנית. משרות זמניות המוצעות לעתים למספר שבועות ועד למספר חודשים, יכולות לעזור לכם להתרגל לרעיון ולעכל אותו בהדרגה, עם מחויבות נמוכה יותר מעבודה לטווח ארוך. במקרים רבים, גם הקבלה למשרה זמנית קלה יותר. ואם אין לכם ניסיון, התחילו בקטן, במשהו שדורש יותר תכונות אופי, ייצוגיות, או מיומנויות קיימות.

5. כשצריך: לפנות לקבלת סיוע מקצועי
אם התקופה הארוכה ללא עבודה מותירה אתכם חסרי יכולת לעמוד מול כל המכשולים שבדרך לעבודה המיוחלת, אתם יכולים להיעזר בגורם חיצוני. מאמן אישי יכול לשקף עבורכם את המציאות, לעזור לכם להתגבר על התחושה שאולי איבדתם קשר עם עולם העבודה, ועל חוסר הביטחון שאולי מונע מכם לעשות את הצעד הראשון.

לחיפוש משרות מיוחדות לחרדים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.