500 שקל על כל יום שלא תמול את בנה * צפו בניסים זאב ועו”ד של האשה על הפרשה הסוערת

בתוכנית לונדון את קירשנבוים התראיינו עורכת דינה של האשה וח”כ ניסים זאב על הפרשה המסעירה את התקשורת החילונית אשר תוקפת את בית הדין הרבני בטענה שזה כפיה בחסות הרבנית.

הסיפור התרחש כאשר אשה סירבה למול את בנה מבעלה שמצוי עמה בהליכי גירושין, הסיפור הגיע לבתי הדין הרבניים אשר חייבו את האשה למול את בנה ואף הזהירוה בקנס של 500 שקל על כל יום שלא תמול את בנה, אך האם מסרבת והפרשה מסרבת לגווע וכמובן התקשורת החילונית עטה על הפרשה כמוצא שלל רב.

מבית הדין הרבני נמסר בתגובה כי “בתי הדין הרבניים דנים בנושאי משמורת הילד, חינוכו וגידולו בהתאם לקריטריון המובהק של טובת הילד. היות וכיום כמעט ללא יוצא מן הכלל, כל הילדים היהודים הנולדים במדינת ישראל נימולים בילדותם, הרי שילד זה עלול לסבול קשות לכשיגדל ויבוא בחברתם של ילדים אחרים, כאשר יבגר ויגיע לגיל שירות צבאי, וכן להיתקל בבעיות קשות כשיבוא להירשם לנישואין ולהינשא כדת משה וישראל. על כן, מנקודת מבטו של הילד, חייב בית הדין לדאוג לשלומו, לטובתו ולרווחתו, בית הדין הגדול ציין כי האם משתמשת בילד כמנוף לדרישתה שבעלה יחזור לשלום בית. אנו סבורים כי שימוש בילד לכל מטרה שהיא – כולל שלום בית פסול מעיקרו. עירוב הילד במאבק שבין ההורים תוך כדי התעלמות מן הנזק הנגרם לו בהווה ובעתיד הוא מעשה פסול, ראוי לציין כי לבית הדין הרבני סמכות מלאה לדין בנושא, כאשר עניין משמורת הילדים נכרך בתביעת הגירושין“.

עורכת דינה של האשה מרסלה וולף אמרה כי אין שום זכות לבית הדין הרבני לקנוס אשה ועוד גם לכפות עליה מילה, בתגובה השיב הרב ניסים זאב בתוכנית כי האשה לא יכולה להחליט לבד שלא למול את הילד, וע”פ ההלכה בי”ד חייבים למול אותו.

צפו בדבריהם – באדיבות ערוץ 10

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אשה מטומטמת. מה הפלא שהבעל הגיש תביעה להתגרש בבית הדין.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב