סמוטריץ’ ירד לסיור בצפון: “נגביר את הקצב”

שר התחבורה ח”כ בצלאל סמוטריץ’: “ביום המינוי שלי לתפקיד שר התחבורה רוה”מ דיבר איתי על חריש. יש פה משימה לאומית. חובתינו לייצר פתרונות תחבורתיים לעיר חריש

 

שר התחבורה ח”כ בצלאל סמוטריץ’ יצא עם משרד התחבורה לשטח. “מתחילים בצפון ולאט לאט מגבירים את הקצב”.

מדינת ישראל ניצבת מול משבר דיור ומשבר לא פחות חמור שמרחף מעלינו זה משבר תחבורה. חריש התפתחה ותמשיך להתפתח והתחבורה של העיר חריש תהיה הקטליזטור שתאפשר את ההתפתחות הזאת.”, כך אמר שר התחבורה סמוטריץ במהלך הסיור.

השר סמוטריץ’ הוסיף: “אני פונה כאן לאנשי המשרד, תוך עשור העיר הזאת מאוכלסת במאה אלף אזרחים. תפקידנו לחשוב מחדש, לפתוח הנחות יסוד, ולתת את המענה הטוב ביותר שאנחנו יודעים לתת לוודא שהפתרונות התחבורתיים לא יהיו בדיעבד ולאחר מעשה. העיר הזאת תקבל את הפתרונות התחבורתיים הראויים ביותר. לא נחכה עשור כדי לטפל בבעיה שנוצרה ושמה חריש, אלא נתכנן היום כדי שבאיכלוס המלא עוד עשור העיר חריש תהיה פנינה על כביש 6 עם פתרונות תעסוקתיים, פתרונות תחבורתיים ועיר בתנופה שמובילה את מדינת ישראל.”

בדיון המקצועי עם גורמי העירייה, גורמי משרד תחבורה ומשרד השיכון עלו הצרכים בעיר ונדונו ההצעות והפתרונות המוצעים.

נושא חשוב שעלה מטעם משרד התחבורה זו הדרישה החד משמעית לניצול התקציבים של המשרד בנושא בטיחות בעיר. ראש העיר התחייב לקחת את הנושא במלוא הרצינות ולקדם ביצוע של נושאי הבטיחות בדרכים בעיר.

השר סמוטריץ’: יש תקציב. מדובר בחיי אדם ואנחנו חייבים את זה לאזרחים. אני שמח על האמירה של ראש העיר ורק בשביל לקדם את נושא הבטיחות בדרכים היה ראוי וכדאי להגיע לכאן עם גורמי המשרד.

בפגישה בעפולה עלתה סוגיה של הארכת קו הרכבת של עפולה ולאפשר חיבור מהיר לרכבות למרכז הארץ ועוד סוגיות תחבורתיות רבות ומגוונות.

השר סמוטריץ’ הודה לקובי בליטשטיין- משנה למנכ”לית משרד התחבורה, לאמיר אסרף- מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, לניסים פרץ- מנכ”ל נתיבי ישראל, לרחלי טבת ויזל מנכלי”ת הרלב”ד ולכל גורמי המקצוע שהגיעו לסיור על ההתגייסות המלאה.

“נכנסתי למשרד עם אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה. צוות משרד שמגוייס לתת את הפתרונות המקצועיים ביותר למען אזרחי ישראל.”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.