פה אחד: תקציב בית שמש אושר

תקציב עיריית בית שמש 2020 – אושר הערב פה אחד בהנהלת העיר: ״העירייה צפויה להעביר השבוע את התקציב עם תוספות משמעותיות לרווחתם של התושבים לרבות: שיפור הניקיון ופני העיר, שיפור התשתיות העירוניות, חיזוק החינוך וחיזוק הפיתוח הכלכלי”

עיריית בית שמש צפויה להעביר השבוע (יום רביעי, ה- 29.1, ג’ בשבט ) את תקציב העירייה לשנת 2020.
הערב אישרה ההנהלה, המורכבת מכלל הסיעות השונות את התקציב.

מדובר בבשורה לכלל התושבים, מכל המגזרים, שכן התקציב צפוי לעבור למרות שאין ממשלה מזה כשנה וקיימת אי וודאות רבה בקשר לתקציבי ממשלה שהרשויות המקומיות נסמכות עליהן באופן שוטף. בו בזמן קיימת מגמה בערים רבות ברחבי הארץ של קיצוצים כתוצאה בתקציבי מדינה שלא מועברים ברשויות.

בעירייה מדגישים כי נתונים מספריים מדויקים ייצאו עם אישור המליאה על התקציב.

עוד אומרים בעירייה כי “בשנת הכספים 2020 אנחנו נדרשים מצד אחד לאחריות תקציבית גדולה על מנת לשמור את מסגרת התקציב ומצד שני לבחור בקפידה את המקומות בהם אנחנו משקיעים את התקציב הקיים”.

ראש עיריית בית שמש, ד”ר עליזה בלוך: “אנו פועלים לשיפור השירות לתושבים. שנת התקציב הנוכחית מהווה בשורה לתושבי העיר. שנת התקציב נפתחת בשנת בחירות שלישית רצופה, בזמן של ממשלת מעבר בה לא מועברים תקציבים לרשויות המקומיות ובזמן שערים אחרות נאלצות לסגור ברזים, אנחנו מנהלים תקציב אחראי ועושים כל מאמץ לשפר את השירות לתושבים בתקציב הניתן”.
בלוך הוסיפה: “בשנים האחרונות גדלה אוכלוסיית בית שמש באופן מואץ וחריג בכל קנה מידה אפשרי. גידול האוכלוסייה הפך את בית שמש מעיר קטנה, לאחת הערים הגדולות במדינה (מדורגת כיום במקום ה-15). מגמה זו צפויה להמשך ואף להתעצם בשנים הקרובות. לצד הגידול המואץ לצערנו לא נעשו פעולות מספיקות בתחום של פיתוח מקורות הכנסה עצמיים לעיר. בשנה החולפת השקענו מאמצים רבים בפיתוח ושיווק שטחי תעשייה ומסחר בעיר ובאזורי התעשייה אולם את ההשפעה של פעולות אלו על תקציב העירייה נתחיל לראות בעוד מספר שנים.
יחד עם המאמצים לפיתוח מקורות הכנסה עצמיים השקענו מאמצים רבים להגדלת ההכנסה ממקורות ממשלתיים גם במיקוד מאמץ להגדלת מספר הקולות הקוראים אליהם אנחנו ניגשים וזוכים וגם בעבודה יסודית מול משרדי הממשלה להגדלת התקציבים הממשלתיים. נוסף על העבודה השוטפת בחודשים האחרונים אנחנו מקדמים בשיתוף עם משרד הפנים החלטת ממשלה גדולה לטובת העיר שתביא בעז”ה שיפור משמעותי בתחומי החיים השונים”.
בלוך מסכמת: “בסיס ההכנסות ובסיס ההוצאות יגדלו בשנה הקרובה. לפיכך, העירייה משקיעה משאבים גדולים יותר ע”מ להעלות את רמת השירות לתושבי העיר ובמקביל עושה מאמצים להגדיל את ההכנסות ממשרדי ממשלה וממקורות עצמיים.
במסגרת הטמעת תפיסות ארגוניות וניהוליות חדשות, העירייה תפעיל מודל של ניהול אזורי ברחבי העיר, תטמיע חינוך לאחריות במערכת החינוך ותנתב כוחות ארגוניים לטובת פיתוח מנועי צמיחה עירוניים שיאפשרו לעיר בית שמש בטווח הארוך להיות עיר איתנה ועצמאית”.
“אני מודה לתושבים על האמון ועל השותפות. אני מודה לחברי המועצה על העבודה המשותפת והמסורה בשביל ולמען תושבי העיר כולה”.

בעירייה מדגישים שעד למליאה שתתקיים ביום רביעי, ייכנסו מספר שינויים נוספים לבקשת חברי המועצה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.