7 שנים לזכרו של מרן במתכונת קורונה ללא קהל

7 שנים לזכרו של מרן במתכונת קורונה ללא קהל: עצרת מרכזית בהשתתפות נשיא המועצת והראשונים לציון. והכנסת ספר תורה מישיבת מרן שבביתו ברחוב הקבלן

מהערב יציינו בעולם היהודי את יום השנה השביעי להסתלקותו של מרן הגר”ע יוסף זצ”ל, מידי שנה נערכים כנסי ענק ברחבי הארץ לזכרו אך השנה בעקבות נגיף הקורונה לא יערכו כנסים רבים וזאת לאור זעקתו של בנו של מרן הגר”ד יוסף שליט”א מחשש להידבקות המונית.

בתנועת ש”ס ברחבי הארץ ע”י הנציגים בכל עיר ועיר הוחלט על משאית ענק שתעבור בשכונות עם מסכי ענק, שם יעברו דברי מרנן ורבנן גדולי ישראל לזכרו של מרן ויחולקו נרות לציבור הרחב להדלקה לזכרו של מרן זיע”א.

בביתו של מרן זצ”ל ברחוב הקבלן בשכונת הר נוף נערכת מידי שנה האזכרה ועצרת התעוררות המרכזית בהשתתפות גדולי ישראל. השנה עקב המצב לא תערך העצרת, אך ביום ההילולא ייערך מעמד הכנסת ספר תורה לישיבת מרן הממוקמת בבית מדרשו בהשתתפות מנין מצומצם של אברכי הכולל של ישיבת מרן וגדולי תורה ובראשם בניו וחתניו של מרן שיכתבו אותיות ויכניסו את הספר תורה להיכל בית המדרש שבביתו.

בתוך כך היום אחה”צ תערך עצרת תפילה לזכרו של מרן ברחבת הכותל המערבי בהשתתפות ממשיך דרכו נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר”ש כהן, מרנן הראשונים לציון הגרש”מ עמאר והגר”י יוסף, הגר”ד יוסף, גדולי ישראל ובניו וחתניו של מרן זצ”ל. בעצרת יערכו גדולי התורה תפילה מיוחדת לביטול המגיפה. יצוין כי העצרת ללא קהל ותעבור בשידור חי בכלי התקשורת.

בשעות הערב ייערך מעמד “פרס הראשון לציון” בו יחולקו מלגות לכותבי החבורות ע”י עריית ירושלים לזכרו של מרן. שם צפויים ליטול חלק בני וחתני מרן וגדולי התורה. האירוע ייערך ברחבת בית כנסת הגדול בהשתתפות הזמר שלמה כהן וחיים ישראל ויעבור בשידור חי.

יצוין כי לאור קריאתם של גדולי התורה ובראשם נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר”ש כהן הציון של מרן בבית העלמין סנהדריה יהיה סגור לציבור הרחב ולא תותר כניסה כלל.
בני המשפחה, בניו וחתניו של מרן יעלו ביום רביעי בבוקר לאמירת משניות וקדיש בציון. כמו”כ ייערכו משדרים מיוחדים של דברי חיזוק מגדולי התורה מרחבת הציון במהלך הלילה והיום ע”י ערוץ הידברות וכלי התקשורת ויעבור בשידור חי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.