70 נדבקים ב-3 ימים: יעקב אשר נפגש עם הגר”מ קסלר

על רקע העלייה בנתוני התחלואה במודיעין עילית, הגיע אמש (חמישי) יו”ר וועדת החוקה ח”כ הרב יעקב אשר לפגישה במעונו של הגאון רבי מאיר קסלר שליט”א מרא דאתרא מודיעין עילית

על רקע העלייה בנתוני התחלואה במודיעין עילית, הגיע אמש (חמישי) יו”ר וועדת החוקה ח”כ הרב יעקב אשר לפגישה במעונו של הגאון רבי מאיר קסלר שליט”א מרא דאתרא מודיעין עילית. בפגישה נידונו בהרחבה צרכי הקהילות במודיעין עילית בכלל והתמודדותו של הציבור החרדי מול נגיף הקורונה בפרט. בעיר יש 70 נדבקים בתוך 3 ימים ובסך הכל קרוב ל-150 בחודש האחרון. רוב הנדבקים הם בחורי ישיבה שבכלל לומדים מחוץ לעיר.

במרכז הפגישה עמדה התנהלותן של הרשויות מול הציבור החרדי בעניין הקורונה, על רקע הביקורת הרבה שהושמעה על כך שאין מענה ממשלתי מספיק ויעיל כדי לעצור את התפשטות התחלואה בריכוזים החרדים, כמו גם הטענות על מדיניות הסגרים הבלתי מוצדקת בערים החרדיות.

ח”כ הרב אשר הציג את הנתונים אליהם נחשף בתפקידו כיו”ר וועדת החוקה שדנה בחוקי הקורונה החדשים, ואת התיקונים הרבים שעשה בחוק כדי למנוע עוולות כלפי הציבור החרדי, כשהתיקון העיקרי הוא אסדרת מנגנון ברור של שיתוף פעולה מול הרשות המקומית לפני ובעת הכרזת ‘אזור מוגבל’, וסיכול יכולתה של וועדת השרים לעקוף את ראש הרשות המקומית או להתעלם משיקול דעתו בנושא.

עוד השתתפו בפגישה, הרב אלחנן גרוסבוים רמ”ט ח”כ הרב אשר, שמכהן במקביל גם כחבר מועצת העיר ירושלים ומחזיק תיק הרווחה, תפקיד בו צבר ניסיון רב בסיוע הנדרש לראשי קהילות ולמנהלי מוסדות מול הרשויות הממשלתיות השונות. כמו כן, הרב מאיר יפה רמ”ט מנכ”ל החינוך העצמאי הרב אליעזר סורוצקין, שידיו רב לו בעשייה הציבורית במודיעין עילית.

בפגישה סוכם כי ח”כ הרב אשר וצוות לשכתו יתגייסו לסייע לראשי הקהילות במודיעין עילית בכל הנושאים העומדים על הפרק, לטובת הכלל והפרט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.