“700 ל-1,000 נפטרים נוספים מקורונה בחודש וחצי הקרובים”

“צריכים להתכונן לכך שייקח שבועות ארוכים עד שנוריד את התחלואה לרמות נמוכות”

פרופ’ ערן סגל, מרכיב מודל החיזוי של מכון ויצמן,בריאיון לאולפן ynet, טוען לצפי קשה ביותר של מקרי תמותה רבים של חולי קורונה.

המודל עליו נשען הפרופסור כבר הוכיח עצמו בעבר.

לדבריו: “המודל שלנו בעצם חוזה את מספר החולים קשה בבתי החולים מתוך הסתכלות על מאומתים, על הגילים שלהם ועל קצב השחרור מבתי החולים. לפני שבוע חזינו שנהיה פחות או יותר במספר של היום, חזינו שמחר נהיה עם 660 חולים קשה, והיום אנחנו עם 643. לצערי אנחנו חוזים את המשך העלייה, וייתכן שבעוד שבוע מהיום נחצה גם את ה-800 חולים במצב קשה בבתי החולים.

20% מהחולים נפטרים מהמחלה בפרק זמן של עד שבועיים מהרגע שהם הופכים לחולים קשה. כך, עד שקצב התחלואה ומספרי הנדבקים לא ירדו, צפויים בין 700 ל-1,000 נפטרים נוספים מקורונה בחודש וחצי הקרובים”.

לגבי הצלחת הסגר למניעה עתידית של תחלואה, הוא אינו איש בשורות:

“לוקח זמן לצעדים להשפיע. בפעם הראשונה שהטילו סגר, לקח שבועיים וחצי עד שהתחילה ירידה – וגם לירידה יש קצב משלה. היום, כשאנחנו על 5,000 מאומתים, סגר יוביל להתייצבות ורק אז לירידה. מספרי החולים הקשים כתוצאה מהתחלואה הגבוהה עד עכשיו ימשיכו לעלות ללא קשר לצעדים שנעשו. אנשים צריכים להתכונן לכך שייקח שבועות ארוכים עד שנוריד את התחלואה לרמות נמוכות”.

על התמודדות מערכת הבריאות עם הנתונים הקשים:

“אנחנו מתקרבים לסף הקריסה של מערכת הבריאות, ואין ספק שאנחנו חייבים להוריד את התחלואה. ברגע שנגיע לאותם 800 חולים במצב קשה, מערכת הבריאות תפחית בפעילויות אחרות כדי לפנות מקום לחולי קורונה, וזה יגיע על חשבונם של חולים ‘שבשגרה’. זו הסיבה בגללה חייבים להוריד את התחלואה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.