8 עקרונות לצביעת דירה מקצועית שאתם חייבים להכיר

צביעת דירה הייתה מאז ומעולם אחת הדרכים היעילות לשדרג ולרענן את הבית בתוך זמן קצר ובתקציב מינימלי, ולא בכדי מדובר בשיטת השיפוצים המועדפת והנפוצה בישראל • החלטתם לצבוע את הדירה? הכירו את המדריך של אתר "אקטואליק" שיסייע לכם להגשים את רצונכם וליהנות מדירה צבועה ורעננה

צביעת דירה הייתה מאז ומעולם אחת הדרכים היעילות לשדרג ולרענן את הבית בתוך זמן קצר ובתקציב מינימלי, ולא בכדי מדובר בשיטת השיפוצים המועדפת והנפוצה בישראל. החלטתם לצבוע את הדירה? הכירו את המדריך של אתר "אקטואליק" שיסייע לכם להגשים את רצונכם וליהנות מדירה צבועה ורעננה.

לפני שצובעים את הדירה

יש כמה עקרונות שחשוב להבין לפני שמתחילים במשימה. ראשית, עליכם לזכור שאף על פי שצביעת דירה היא פעולה מאוד נפוצה, אפשר לבצע אותה באופן מושלם ואפשר גם לצאת עם תוצאות לא כל כך מחמיאות.

מה שאנחנו אומרים הוא שכדי להגיע לדירה שצבועה באופן הנכון עם כיסוי טוב ועמידות גבוהה, חשוב להקפיד על הכללים שלפניכם ולא משנה אם אתם צובעים בעצמכם או אם החלטתם להזמין צבעי, מפני שכפי שנדגים בשורות הבאות יש בעלי מקצוע רבים שיעדיפו את המהירות על פני האיכות ולכן המעורבות שלכם חשובה בשני המקרים.

באיזה צבע לצבוע את הבית?

השאלה הראשונה שצריך לענות עליה היא באיזה צבע כדאי לצבוע את הבית. התשובה לכך תלויה בשני דברים, הראשון הוא הטעם האישי שלכם והשני הוא ההתאמה.

בסקר שהתבצע לאחרונה על ידי חברת "סילבס צבעים" נמצא שלמעלה מ-90% מהאנשים שצבעו את הבתים שלהם בשנה האחרונה עשו את זה עם צבע לבן ואפשר להבין גם מדוע, מכיוון שצבעים בהירים ובמיוחד צבע לבן, מעניקים לדירה תחושת רעננות ומרחב שלא ניתן להשיג בשימוש בצבעים אחרים שיכולים להימאס די מהר. כמו כן קירות לבנים מתאימים לכל רהיט ולכל פריט כך שמדובר ללא ספק בבחירה הכי הגיונית.

האם כדאי לצבוע לבד?

החלטתם שצריך לצבוע את הדירה, חשבתם על הגוונים והאופן שבו אתם רוצים שהבית יראה. סיכוי גדול שגם אתם תוהים האם כדאי לצבוע בעצמכם או להזמין צבעי.

אנו מאמינים שצביעת דירה באופן עצמאי אפשרית בהחלט אך לפני שתתחילו במלאכה, צריך לבחון כל מקרה לגופו. לפניכם מספר שאלות אובייקטיביות שיסייעו להחליט אם לצבוע לבד או להזמין צבעי.

  • מהן היכולות המקצועיות שלכם והאם הן תואמות למצב הדירה וכמות העבודה שמצפה לכם?
  • האם יש לכם את הזמן שנדרש כדי להשלים את המשימה?
  • צביעת תקרה היא לא משימה קלה והיא עלולה להתגלות כמאתגרת במיוחד.
  • האם אתם מתכוונים לבצע עבודת צבע מיוחדת? אם כן, האם היא מורכבת והאם יש לכם את הידע לבצע אותה?
  • תיקונים נרחבים מצריכים יד מקצועית של צבעי מיומן.

כל אלה שאלות שצריכות להישאל מאחר ואם מדובר בצביעת דירה מקצועית שדורשת זמן (כדוגמת תיקונים והחלקת קירות), יתכן שיהיה משתלם יותר לשכור צבעי שיבצע את העבודה קומפלט, מבלי שתצטרכו לקחת ימי חופש או להיכנס למטלה מורכבת שרוב האנשים עלולים להתקשות להתמודד איתה.

צבע איכותי

זה לא סוד שקיים שוני בין סוגי הצבעים והיצרנים השונים. ישנם יצרנים מובילים שמבטיחים, מקיימים ומוכרים לכם צבע איכותי שיקנה לביתכם מראה יוקרתי ושיחזיק מעמד לאורך זמן, בלי קילופים או דהייה.

איך תדעו מה טוב? אנו ממליצים להשתמש בצבע אקרילי איכותי של חברה מובילה ומוכרת. צבע אקרילי משלב באופן הטוב ביותר בין כיסוי, גימור ועמידות ולכן התוצאה הצפויה תהיה הטובה ביותר.

לצביעת תקרות לעומת זאת, כדאי להשתמש בסיד סינטטי איכותי מפני שהוא צבע נושם משמתאים במיוחד לצביעת תקרות וחדרי אמבטיות ושירותים.

צביעה בשתי שכבות (לפחות)

מבט חטוף על פחי הצבע מלמד אותנו שהיצרנים שפיתחו את הצבעים ומכירים אותם טוב יותר מכל אחד אחר, מצהירים שעל מנת לקבל תוצאות איכותיות יש לצבוע בשתי שכבות.

גם אם נראה לכם ששכבה אחת עושה את העבודה, תהיו בטוחים שהשכבה השנייה תראה טוב עוד יותר וחשוב מזה, תחזיק מעמד לאורך זמן.

צביעת תקרה

לעתים קרובות יש נטייה לחשוב שהתקרה לא חלק מהבית. נכון שמדובר בעבודה פיזית שלפעמים אפילו בעלי מקצוע רבים מעדיפים לדלג עליה, אך למרות זאת מדובר באחד החלקים המרכזיים בביתכם.

צביעה של התקרה, תשדרג במקרים רבים את מראה הבית לא פחות מצביעת הקירות.

תיקוני קירות

תיקונים ברמה מקצועית של חורים, סדקים, קילופים ושאר נזקים, הכרחיים לא פחות מצביעת הקירות. אומנם מדובר בפעולה שמצריכה זמן עבודה והמתנה לייבוש חומרי המילוי אך זהו צעד הכרחי שאין לדלג עליו.

שימו לב שחומרי המילוי מתכווצים עם התייבשותם ולכן חשוב למלא ולהחליק חורים וסדקים בשתי שכבות שפכטל ואפילו שלוש אם יש בכך צורך.

סידור הבית וניקיונו

כדי לצבוע את הדירה ביעילות, יש להכינה בהתאם כך שיהיה נוח לצבוע ולהגיע לכל חלק מצד אחד ושהרהיטים והציוד ישמרו נקיים ככל האפשר מצד שני. לכן מקובל לפנות חדרים או לרכז את תכולת הדירה במקום מרכזי ולכסות אותם בניילונים שישמרו עליהם. עם סיום העבודה צריך מן הסתם להחזיר את כל הפריטים למקומם.

זה המקום לשאול האם העליתם בדעתכם מי יעשה את כל העבודה הזאת (וזאת הרבה עבודה)? בשכירת שירותיו של צבעי מקצועי, לא תצטרכו להתעסק בשאלה הזאת מאחר והוא ידאג לכל הסידורים הנדרשים. יחד עם זאת ומאחר שלא כל צבעי מציע את השירות הזה בחינם, חשוב לשאול אם סידור הדירה כלול בהצעת המחיר שניתנה לכם.

אחריות על עבודות צבע

צבעי מקצועי שמאמין באיכות עבודתו יישא באחריות לכל בעיה שתתעורר ושקשורה בחומרי הגלם או בעבודה שביצע ובכלל זה קילופים ובעיות אחרות שלא קשורות בכם וחשוב להבין אם הצעת המחיר כוללת גם אחריות.

בסיכומו של דבר, צביעת דירה היא לא משימה מאוד מורכבת אבל היא בהחלט כזאת שמצריכה ידע ועבודה מסודרת ומוקפדת. אם אתם צובעים את הדירה לבד, הקפידו על סדר פעולות ועבודה נקייה לפי הדגשים שסקרנו ותוכלו להגיע לתוצאות מרשימות במיוחד. אם החלטתם להזמין צבעי, בדקו איך הוא מבצע את הצביעה, מה העבודה כוללת והאם הוא עונה לכל הדרישות שסקרנו. כמו כן אנו ממליצים להזמין צבעי שמומלץ על ידי לקוחות אחרים שכבר שכרו את שירותיו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *