800 אלף תלמידי בולגריה ילמדו מרחוק במערכת שבנו אנשי הייטק ישראלים

800 אלף תלמידי בולגריה יעברו בחורף הקרוב ללמידה מרחוק באמצעות מערכת שתוכננה עבור משרד החינוך הבולגרי על ידי ג’וש שהם ורמי נחום, אנשי הייטק ישראלים הפועלים בסופיה.

שהם ונחום פנו ביוזמתם למשרד החינוך הבולגרי ללא כל הכרות מוקדמת והציעו את עזרתם, לאחר שראו את הקשיים הרבים בהפעלת מערך לימודים מרחוק ברחבי המדינה. היזמים הישראלים גיבשו תוכנית להעברת כל הלימודים למסגרת של מערכת אחידה, המבוססת על כלי עבודה של גוגל. זאת לעומת שיטות הלימודים בישראל ובמדינות אחרות המשלבות מספר גדול של כלים שיוצרים בלבול אצל תלמידים ומורים.

על מנת להבטיח מעבר חלק ללימודים מרחוק ולמנוע תקלות הם בנו תוכנית הדרכה מקיפה ל- 100 אלף מורים, גננות וצוותי הוראה ב- 4,700 מוסדות לימוד ברחבי המדינה, אשר הקימו חצי מיליון כיתות וירטואליות וכל זאת במשך שלושה חודשים. מדובר באוכלוסיה מגוונת של מורים שחלקם ותיקים מאוד ולכן ניתן דגש רב להנגשה של הכלים הדיגיטלים גם למי שחסרי רקע בתחום והמחשב זר עבורם.

לדברי רמי נחום, ההדרכה למורים כוללת מעבר להכרת המערכת מתן כלים לניהול אפקטיבי של השיעור כולל השתקה מראש של כל התלמידים למניעת רעשי רקע והפרעות, מתן זכות דיבור על ידי המורה לפי הצבעה אלקטרונית, לוח משותף לתלמידים ולמורה שמחליף את לוח הכיתה, שימוש בכלי של סקרים לקבלת תשובות מהילדים כדי שהמורה יוכל להעריך את רמת הבנת החומר, וטיפים לשמירת הקשב של ילדים בעיקר בגילאי הגן והכיתות הנמוכות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.