87% מהציבור :מערכת הבריאות היא הנושא הדחוף שעל הממשלה הבאה לטפל בהם

ההסתדרות הרפואית בישראל מפרסמת סקר שבדק את תחושות הציבור ועד כמה מצבה של מערכת הבריאות ישפיע על ההצבעה בבחירות.

בין נתונים הסקר עלה כי: 53% מסכימים כי מערכת הבריאות הציבורית נמצאת בקריסה וכ- 66% ציינו כי סיכוי נמוך שיצביעו למפלגה שלא תשלב את הטיפול במערכת הבריאות כחלק מרכזי במצעה

בשבועות האחרונים אנחנו עדים לתחושות הקשות של הציבור ממערכת הבריאות- המלחמה אחרי מיטות אשפוז פנויות, התורים הארוכים, ההמתנה לרופאים מקצועיים ולבדיקות דחופות מחסור ברופאים והמחסור החמור בתקציבים.

ההסתדרות הרפואית בישראל, שחרתה על דגלה את המאבק לקידום הרפואה הציבורית והדאגה לציבור המטופלים, שם לעצמו למטרה להילחם בבחירות הקרובות על מערכת הבריאות!

לדאוג שהממשלה הנוכחית וזו שתקום בקרוב תפסיק לשים פלסטרים על הבעיות האמיתיות ותתחיל לתת ולתקצב פתרונות עומק לטובת הציבור.

במסגרת הסקר שערכה ההסתדרות הרפואית בישראל בקרב 500 נשאלים נמצאו ממצאים מעניינים המעידים כי מערכת הבחירות הקרובה היא על בריאות טובה יותר ושוויונית יותר לציבור.

בין הנתונים שעלו בסקר:

66% ציינו כי סיכוי נמוך שיצביעו למפלגה שלא תשלב את הטיפול במערכת הבריאות כחלק מרכזי במצעה.
81% חושבים כי מערכת הבריאות חייבת להיות בראש סדר העדיפויות של כל מפלגה.
87% חשים כי מערכת הבריאות הציבורית היא אחד הנושאים הדחופים שעל הממשלה הבאה לטפל בהם.
83% ציינו כי חשוב להם שהמפלגה לה יצביעו תתחייב לשים במצע שלה את הטיפול במערכת הבריאות.
95% חשים כי חשוב לשפר את מצבה של מערכת הבריאות הציבורית בישראל.
53% מסכימים כי מערכת הבריאות הציבורית נמצאת בקריסה.
75% חושבים שהממשלה (41%) ומשרד הבריאות (34%) הם האחראים על מצבה של מערכת הבריאות.
רק 17% תופסים את מצבה של מערכת הבריאות הציבורית כטוב.
פרופ’ ציון חגי, יו”ר ההסתדרות הרפואית, על מצבה של מערכת הבריאות: “מערכת הבחירות הנוכחית היא על מצבה של מערכת הבריאות. הנתונים מראים את זה, השטח מראה את זה, הרופאים זועקים את זה והציבור מבין שהגיעו מים עד נפש. חייבים לשים את מערכת הבריאות בראש סדרי העדיפויות של כל ממשלה שתקום. חייבים להקצות תקציבים, להגדיל את כמות התקנים, להגדיל את מספר המיטות. לא יכול להיות שבשנת 2019, מדינה כל כך חזקה כמו מדינת ישראל, עדיין מנהלת שיח על חולים שמוצבים במסדרונות ורופאים מתמחים שעובדים מסביב לשעון בלי דקת מנוחה. רגע לפני ההליכה לקלפיות- הנתונים מראים כי הציבור בישראל יבחר במפלגה שתטפל במערכת הבריאות. במי שמבין את הבעיות היומיומיות של האזרחים ומתכנן לטפל בהם עם כניסתו לממשלה נגמרה התקופה ששמים פלסטרים על בעיות עומק של מערכת הבריאות. מעכשיו, אנחנו נלחם על כל טיפול שורש ונדאג שסדרי העדיפויות של ממשלה ישראל ישתנו.”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.