האם החרם של מקדלונדס את יו”ש יגרום לחרם של מדינת ישראל כנגדה?

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, פנה אתמול לשר התחבורה חכ ישראל כץ לשר האוצר חכ משה כחלון, ולמנכל רשות שדות התעופה יעקב גנות בדרישה שלא לאפשר לחברת המזון המהיר “מקדונלדס” – המחרימה את יו”ש – להתמודד במכרז עליו היא מתמודדת בימים אלו בשדה התעופה בן גוריון – כחלק מחוק החרם.

לדבריו: “לא מכבר חוקקה מדינת ישראל את ‘חוק החרם’ שמטרתו להפעיל סנקציות אשר יסייעו להתמודד עם גורמים מבית ומחוץ המבקשים לפגוע ולהחרים חלקים ממדינת ישראל ואזרחיה עוד הוא מוסיף:
לצערי, למרות החוק הברור והחד משמעי, ניכר כי במקרים רבים מדי אין לחוק שיניים בימים האחרונים, נודע לי על כוונתה של חברת מקדונלדס להתמודד למכרז רשות שדות התעופה לפתיחת מסעדות בשטחי נתב”ג, אשר במקרים ואזורים מסוימים אף יהפכו אותה לספק יחיד בתחום המזון מהיר הבשרי
אין צורך להכביר במילים על כך שנתב”ג הינו סמל במדינת ישראל והקהל הינו קהל שבוי.
כידוע לכם, חברת מקדונלדס ישראל בראשותו של עמרי פדן מחרימה באופן גס וברור את אזרחי ושטחי מדינת ישראל מעבר לקו הירוק. החרם הבוטה לא נעשה כבדרך אגב, אלא בצורה רשמית וגלויה, כפי שדאג להדגיש עמרי פדן בשנת 2013 כאשר סירב בתוקף לפתוח סניף של הרשת באריאל דבר אשר כזכור לכם עורר סערה ציבורית גדולה וצודקת
כעת, מבקש עמרי פדן שמתנגד למדיניות מדינת ישראל מעבר לקו הירוק ולהשקפותיהם של מיליוני אזרחים-, להתפרנס
מהם ולהפוך במקרים מסוימים לספק יחיד בנתב”ג, דבר אשר יוביל למצב אבסורד לפיו אותם אנשים אשר סובלים מהחרם, ימצאו עצמם
במצב בלתי נסבל בו יצטרכו להחליט אם לרכוש במסעדה אשר מחרימה אותם או לקוות לפתרון חלופי.
החוק למניעת פגיעה במדינת ישראל באמצעות חרם ברור, אינו משתמע לשני פנים, וקובע כי כל קריאה פומבית לחרם
תרבותי, אקדמי או כלכלי על אדם או גורם כלשהו רק מחמת זיקתו למדינת ישראל, מוסד ממוסדותיה או אזור הנמצא
בשליטתה, היא בגדר עוולה אזרחית. החוק גם מאפשר לשר האוצר להגביל גישה למכרז שנערך על פי חוק חובת המכרזים,
ממי שקרא לחרם או השתתף בו. אני קורא לכם מתוקף הסמכות שמעניק לכם החוק, להגביל את השתתפות כל חברה מחרימה במכרז ממשלתי, לרבות חברת מקדנולדס. אין זה ראוי שחברה אשר בוחרת להתעלם ולהחרים חלקים נכבדים מהמדינה תהיה זו שתייצג את המדינה בשער הכניסה והיציאה שלה, ותמשיך להרוויח ולהתעשר על חשבון אותם אזרחים שהיא בוחרת להחרים בביתם.

חברת מקדונלדס ישראל סירבה ב 2013 להכנס לאריאל שבשומרון, זאת כפי שהסבירו מכיוון שעל פי מדיניותם הם לא פועלים מעבר לקו הירוק. עמרי פדן זכיין מקדונלדס היה ממקימי שלום עכשיו.

דגן הוסיף: “בכל העולם מעבירים חוקים כנגד ה bds לא יכול להיות שרק מדינת ישראל תתעלם מחוקיה שלה ותאפשר לגוף מסחרי המחרים באופן מוצהר חצי מליון מתושבי המדינה להתמודד במכרז ממשלתי”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.