בנט נפרד: עשיתי הכל לשם שמיים. הקרבתי את עצמי בשביל המדינה כמו במשפט שלמה

ראש הממשלה נפתלי בנט ויאיר לפיד הגיעו להסכמה על פיזור הכנסת. הבחירות יתקיימו ב-25 באוקטובר 2022.

ראש הממשלה נפתלי בנט ויאיר לפיד הגיעו להסכמה על פיזור הכנסת. הבחירות יתקיימו ב-25 באוקטובר 2022.

בהצהרה משותפת עם ראש הממשלה החליפי לפיד, אמר ראש הממשלה בנט: “זה רגע לא קל אבל קיבלנו את ההחלטה הנכונה לישראל. ההחלטה להקים את הממשלה הייתה ההחלטה הקשה בחיי אבל גם הציונית ביותר. ישראל חזרה להיות מנוהלת והוכחנו שאפשר להניח את המחלוקות בצד. החזרנו את ההוגנות. קיימתי שיחות משפטיות והבנתי שישראל עומדת להיכנס לכאוס משפטי ואת זה לא אאפשר. סיכמתי עם לפיד להעביר את השלטון באופן מסודר ולקבוע תאריך לבחירות”.

“במשפט שלמה של 2022 בחרנו להיות האמא ששומרת על חיי הילד גם במחיר אישי כבד”, הצהיר בנט. “אני עומד פה עם חברי יאיר לפיד שבקרוב בעזרת השם ייכנס לתפקיד ראש הממשלה בהתאם להסכם בינינו. בשנה האחרונה למדתי להכיר את יאיר ברגעים החשובים ביותר. עבדנו ביחד. יאיר מגלה מידות של הגינות. מענטש. הוא מייצג ציבור משמעותי בישראל. היו לנו ויש לנו מחלוקות, וזה בסדר. חזקה מהמחלוקות היא ההבנה שהמשותף גדול יותר. המדינה גדולה משנינו. אנחנו מכוונים רק למדינת ישראל”.

“בימים הקרובים עד לפיזור הכנסת וקיום הרוטציה בינינו אסייע ללפיד באמצעות חפיפה מסודרת ויסודית כמה זמן שצריך”, המשיך ראש הממשלה. “יש מדינה לנהל. אנחנו מדליקים מחדש את האורות. אני אעמוד לצד יאיר ואעשה הכול שיצליח במלאכת הקודש”.

“שמעתי פעם מרחלי פרנקל, אמו של נפתלי ז”ל, אחד משלושת הנערים שנחטפו ונרצחו, שבאותם 3 השבועות שגורלם לא היה ידוע ועם ישראל עמד מאחוריהם – נדלק האור וגילינו משהו על עצמנו, על היכולת שלנו לעמוד ביחד ועל מי שאנחנו באמת. גם שהדבר מעט התפוגג, מי שראה את החדר מואר כבר לא יכול לשכוח את המראה הזה”.

“בשנה האחרונה נדלק האור וקיבלנו כולנו הזדמנות לראות ישראלים משמאל ומימין מסוגלים לעבוד ביחד, לדאוג אחד לשני ולהניח את המחלוקות בצד מבלי לוותר על העמדות. את הזיכרון הזה, את הידיעה הזאת שאנחנו לא באמת כל כך מפולגים כמו שמנסים לספר לנו כבר אי אפשר להסיג לאחור. זה ייצרב בתודעה שלנו. אנשים אחים אנחנו”.

“עבדנו יחד, העברנו תקציב אחרי 3 שנים, ייצבנו את המשק, הבאנו לצמיחה הכלכלית החזקה והגדולה בעולם. ניצחנו את גלי הקורונה בלי יום של סגר, החזרנו מאות אלפים מובטלי קורונה לעבודה, החזרנו להם את הכבוד. הורדנו את הגירעון האסטרונומי כמעט לאפס. המדינה חזרה לישראל. המערכה מול איראן נמשכת. ניהלנו שיח נחוש אך מכבד עם ארה”ב כדי להבטיח את שמירת האינטרסים של ישראל וכמו שאתם יודעים הצלחנו למנוע את החתימה על ההסכם הלא טוב הזה – אבל בלי לשרוף את הקשר עם ארה”ב”.

“בביטחון, המערכה מול איראן לא פוסקת”, פירט בנט. “ניהלנו שיח נחוש אך מכבד עם ידידתנו ארה”ב כדי להבטיח שהאינטרסים של ישראל יישמרו. הסכם גרעין מסוכן, כפי שאתם יודעים היטב, לא נחתם. דברים אחרים, רבים, קרו ועוד יקרו, במערכה שאנחנו מנהלים שם מתוך תפיסה שיש להכות בראש התמנון ולא רק בזרועותיו”.

“הדרום היה השקט ביותר בעשור האחרון”, אמר ראש הממשלה. “נערים ונערות בשדרות ובעוטף עזה חוו את השנה הבטוחה והשקטה בחייהם, מכיוון ששיקמנו את ההרתעה. הפסקנו את מזוודות הכסף לחמאס. קבענו משוואה של תגובה על כל בלון. פעלנו למנוע את התחמשות המחבלים מחדש, וחזרנו גם לנקודות הבסיסיות: שלא לאפשר לחמאס להכתיב לנו באיזה מתווה יערך מצעד הדגלים בבירתנו, ירושלים”.

על התמודדות הממשלה עם גל הטרור הרצחני אמר בנט: “על לוח ליבי כל אחד מהנרצחים והנופלים, ותנחומיי למשפחותיהם. זה היה במשמרת שלי ואני כראש ממשלה נושא באחריות הכוללת. שלחנו את כוחות השב”כ, צה”ל והמשטרה לפעול לילה-לילה מול המחבלים בשומרון וביהודה ובכל מקום שהם נמצאים, כשמטרתנו להגיע למחבלים במיטות שלהם, ולא ברחובות בני ברק או תל אביב”.

“יש עוד תחומים רבים בהם פעלנו ויהיה עוד זמן לסכם”, אמר בנט. “אני גאה במה שעשינו. עשינו – לא עשיתי. כי עבדנו ביחד. כמה חשוב לעבוד ביחד. שוחחנו הערב עם כל ראשי המפלגות השותפות לממשלה. אמרתי להם שאני גאה בהם ובשותפות שלא הייתה אפשרית בלי התגייסות של כולם. רגע לפני שיתחילו קמפיינים של בחירות – זכרו את היכולת לעבוד ביחד כשיש מטרה משותפת שהיא מעל המחלוקות”.

“אני פונה גם לאלה שלא בחרו בי”, הוסיף ראש הממשלה. “שלא תמכו בנו. לאלה שיש בליבם עלי: אני מבין אתכם. המהלך שעשינו היה לא קל לעיכול. אבל דעו שעשיתי זאת לשם שמיים. האמנתי, והיום אני בטוח שזה היה נכון לישראל לחלץ את כולנו מהבור. אני יודע שזה הדבר האחראי עבור המדינה שלנו. שאין אני בן חורין לחמוק מהמשימה הזו”.

“חברים, אחרי שנה כראש ממשלת ישראל אדם לא נשאר כשהיה”, הודה בנט. “הוא מבין דברים. הפרספקטיבה משתנה. הבנתי כמה אנחנו חזקים. כמה עוצמה יש לישראל. כמה טוב יש בעם הזה. מדינת ישראל, חרף הקשיים, משגשגת וטובה – ואני יודע שהיא תמשיך להיות כזו. אני מבקש להודות לגילת אשתי ולילדיי הנפלאים שנשאו איתי בעול הכבד הזה בשנה החולפת. אני מודה גם לחבריי בסיעה. ואני מודה לכם, אזרחי ישראל הנפלאים, על הזכות הנדירה שהייתה לי לשרת אתכם”.

ראש הממשלה החליפי יאיר לפיד עלה אחריו ואמר כי מאוד אוהב את בנט: “יהיו לי עוד מספיק הזדמנויות לפנות למדינת ישראל. כרגע אני רוצה להודות לשותפי, ראש הממשלה נפתלי בנט, על האחריות שהוא מגלה היום, על העובדה שהוא שם את המדינה לפני האינטרס האישי. ואני רוצה להודות לו על עוד דבר. על החברות, אני מאוד אוהב אותך. החברות בינינו עמדה במבחנים ונתקלה במכשולים, אבל תמיד צלחה אותם”.

“ראש הממשלה בנט צעיר ממני ועוד נכונו לנו עלילות יחד”, המשיך לפיד. “הוא מנהיג ישראלי חשוב, מקורי ואמיץ, ואין לי ספק שמקומו הוא בהנהגת המדינה לעוד שנים ארוכות. מילה על ההמשך: גם אם יוצאים לבחירות בעוד כמה חודשים, האתגרים שלנו כמדינה לא יכולים לחכות. אנחנו צריכים לטפל ביוקר המחיה, לנהל את המאבק באיראן, בחמאס ובחיזבאללה, להתייצב מול הכוחות שמאיימים להפוך את ישראל למדינה לא דמוקרטית”.

“מה שקרה בימים האחרונים, מה שקורה כאן הערב, היא הוכחה נוספת לזה שהמערכת הישראלית צריכה שינוי עמוק ותיקון גדול”, הבהיר לפיד. “לפני שנה התחלנו את התיקון הזה, אנחנו ממשיכים בו עכשיו, וממשיכים יחד. מה שאנחנו צריכים לעשות גם היום. לחזור לרעיון של אחדות ישראלית. לא לתת לכוחות האופל לפרק אותנו מבפנים. להזכיר לעצמנו שאנחנו אוהבים אחד את השני, אוהבים את המדינה שלנו, ורק ביחד ננצח”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בנט ינעאל אבוק אל כאלב. וואלד אל אחראם בין אל האלף

    תשרף תמות תתאדה נפתלי בנט ימח שמך וזכרך שם רשעים ירקב אמן ואמן

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב