בצעד חריג: בי"ס פונה להורים "כך תמנעו פגיעה בבנות"

מודעות: באופן חריג הנהלת בית ספר חרדי בבני ברק שיגרה מכתב להורי התלמידות ובו כללים איך להימנע ככל הניתן מפגיעה בהן.

בהנהלת בית הספר ״בית יעקב -מרכז״ החליטו ליידע את ההורים בסכנות הטמונות בדרך לבית הספר ובחזרה ממנו עם הוראות מפורטות כיצד ודרך איפה כדאי לתלמידות להגיע אל בית הספר.

בדרך לבית הספר ובחזרה יש ללכת במסלול קבוע שסוכם בינכם ובין הילדה עדיף כזה שידוע לכם שיש בו עוברים ושבים", כותבת ההנהלה להורים "חשוב מאוד שהילדה לא תלך לבד, אנא דאגו לכך שהילדות תלכנה בקבוצות או לפחות בשלשות ובזוגות״

עוד מזהירים במכתב "על הילדה לזכור שבשום אופן היא אינה נענית לפנייה של אדם לא מוכר בין איש או אישה – לא עונה, לא מגיבה, לא עוזרת להם ובוודאי לא הולכת בעקבותיהם. ילדות מתחת לגיל תשע המבקשות עזרה בחציית הכביש תפננה רק לנשים או בנות".

"אם הילדה מרגישה שיש חשש של סיכון מצד מישהו עליה לברוח מיידית או לצעוק לעזרה גם כשהילדים שוהים בבית עליהם לזכור שלא לפתוח דלת לזרים אלא בנוכחות ההורים וברשותם״.

עוד מבקשים בנהלה מההורים לשים לב לכל התנהגות חריגה של התלמידות ולדובב אותם "יש לחזור ולשנן באוזני הילדים כי על כל אירוע חריג המתרחש כשהם פוגשים אנשים ולא רק זרים הם חייבים לדווח להורים באופן מיידי. ההורים וצוות בית הספר נכונים ושמחים לשמוע אותם ועליהם לדווח גם אם הוזהרו על ידי מישהו שלא לעשות זאת".

"יש להדגיש לבנות לא להישאר בשטח בית הספר בו שוהים פועלים זרים אלא מייד עם סיום הלימודים לשוב הביתה, נא הדגישו לילדות שאף שאנו אמונים על ערכו החשוב של החסד עם הזולת אנו מסתייגים מסיוע לאנשים שאינם מוכרים״.

ההנהלה מסבירה להורים את הרקע למכתב "לאור מקרים שארעו מצאנו לנכון לעורר את לב ההורים ששעות הבוקר השוממות מהוות סכנה לילדות וד"ל. על מנת שתהיה אפשרות לעקוב אחר מהלך דרכן של הבנות המאחרות נבקש מאוד שלא לשלוח את בתכם המאחרת ללא פתק ובו תכתב שעת היציאה מהבית״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.