ביתר עילית רושמת ירידה דרמטית של 34% ברמת הסיכון האישי מתאונות דרכים

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים פרסמה את דו”ח הבטיחות בדרכים, אודות מצב הסיכון לתאונות דרכים ברשויות השונות ברחבי הארץ, ממנו עולה העיר ביתר עילית רושמת ירידה דרמטית של 34% ברמת הסיכון האישי מתאונות דרכים.
עוד עולה מהדו”ח, כי גם בפרמטר הנוסף של מספר התאונות לאלף נפשות, מדורגת ביתר עילית במקום הנמוך ביותר עם תאונה אחת בלבד לאלף נפש, לעומת ערים אחרות בהן נרשמו למעלה מ-13 תאונות לאלף נפש.
ברשות אומרים, כי ישנם מספר גורמים המשפיעים על מדד הבטיחות בשטח העיר, שונים מהגורמים המשפיעים על מדד הבטיחות לתושבי העיר, וכי יש לקחת בחשבון גם את שיעור האזרחים הוותיקים, וגם את מספר הילדים המתגוררים בכל יישוב.
הנתונים הללו בולטים שבעתיים לטובה, נוכח העובדה כי ביתר הינה עיר הילדים, כאשר כ-66% מתושבי העיר הינם ילדים ונוער. למרות זאת, היקף התאונות והסיכון נמצא בירידה, דבר המעיד על עבודה טובה בשטח.
ראוי לציין, כי ברחבי ביתר עילית אין רמזורים כלל, כאשר מנגד משופעת העיר בכיכרות תנועה מושקעות. בתקופה האחרונה החלה העירייה בביצוע פרויקט רחב ידיים של התאמת כבישי העיר לעידן הבא בתחבורה הציבורית ובתקנים העדכניים, במסגרת זו נסללים מחדש כבישים, נבנים צמתים, מדרכות ואיי תנועה, באופן שיתאימו להיקף התנועה הגובר ברחבי העיר.
לדברי רה”ע, “הנתונים המעודדים הללו הינם תוצאה של השקעה עיקשת בתשתיות ובהסבר ומהווים תעודת כבוד לעיר ולתושביה שמצווים על ונשמרתם מאוד לנפשותיכם. בחסדי שמיים אנו מוכיחים, כי הסטיגמה השלילית על הציבור החרדי בנוגע לבטיחות בדרכים, איננה נכונה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.