טראמפ הכיר בגולן: “באהבה לאזרחי ישראל”

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (שני) עם נשיא ארה”ב דונלד טראמפ בחדר הסגלגל. טראמפ חתם על הצו המכיר בריבונות הישראלית על רמת הגולן – ” תמסור באהבה לאזרחי ישראל”.

כמה שעות לפני שיחזור לישראל בעקבות ההסלמה בישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (שני) עם נשיא ארה”ב דונלד טראמפ בחדר הסגלגל. טראמפ חתם על הצו המכיר בריבונות הישראלית על רמת הגולן – ” תמסור באהבה לאזרחי ישראל”.

“היא תפסה את השטח ב-67′ כדי לשמור על ביטחונה מאיומים חיצוניים”, נימק טראמפ. “כיום, מעשיהם של ארגוני טרור ואירן ממשיכים להפוך את רמת הגולן לנקודת מוצא פוטנציאלית למתקפות נגד ישראל. כל הסכם עתידי צריך להבטיח את יכולתה של ישראל להגן על עצמה. לא נרצה לראות אירועים כפי שקרו היום צפונית לתל אביב”.

“תחת ממשלי, הברית הבלתי ניתנת לפירוק בינינו חזקה מאי פעם”, המשיך הנשיא האמריקני. “אנשים מדברים – אבל זה רק דיבורים. הידידות שלנו מופלאה. השגרירות שלנו נמצאת בירושלים, כפי שניסו לעשות במשך עשורים. לא רק שעשינו את זה, חסכנו מיליארד דולר בבניית השגרירות”, הוסיף.

“לא נתעלם מדיקטטורה שקוראת ‘מוות לישראל, מוות לארה”ב’ וקוראת לרצח עם”, המשיך ואמר טראמפ, בהתייחסו לאירן. “נשים סוף לרעל של האנטישמיות לא רק במילים, אלא במעשים. ישראל היא מקור להשראה, בת ברית נאמנה וידידה טובה. ארה”ב תעמוד תמיד לצד ישראל”.

ראש הממשלה נתניהו הודה לנשיא טראמפ, ואמר: “לאורך השנים ישראל התברכה בידידים בחדר הסגלגל, אבל לישראל מעולם לא היה חבר קרוב כמוך. הוכחת את זה בפרישה מההסכם הנוראי עם אירן; הראית כשהחזרת את הסנקצייות נגד המשטר הרצחני; הראית את זה כשהכרת בירושלים כבירת ישראל והעברת לשם את השגרירות; והוכחת שוב בהצהרה הרשמית שמכירה בריבונות הישראלית על רמת הגולן. אדוני הנשיא, זהו יום היסטורי”.

“יש לנו בישראל אימרה: העם עם הגולן”, אמר נתניהו. “הודות לך, יש שני עמים שעומדים עם הגולן: העם בישראל והעם בארה”ב. תודה לך הנשיא טראמפ. על מנהיגותך, על ידידותך ועל כך מה שעשית כדי לוודא שהברית בין ישראל לארה”ב חזקה וגדולה מאי פעם”. ביבי העניק לנשיא טראמפ ארגז בקבוקי יין מהגולן, ואמר בהלצה: “אני מקווה שלא יפתחו לך על זה חקירה”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.