“יש הרבה מאושפזים עם קורונה ולא בגלל קורונה”

גליה רהב: “יש הפעם יותר אנשים עם קורונה מאושפזים, ולא בגלל קורונה. הטיפול נמרץ לא מלא בחולי קורונה, אבל בחולים אחרים. בחולי שפעת ובחולים עם כל מיני זיהומים נשימתיים אחרים, אבל לא בקורונה. יש תפוסה מלאה-מלאה”

ניסים משעל וגיא פלג שוחחו עם פרופ’ גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בשיבא, שהגיבה למצב בבית החולים.

פרופ’ רהב התייחסה לנתוני התחלואה הגבוהים, ואמרה: “ההערכה היא, שההדבקה פי 3 יותר, שיש כרגע 120 אלף”. היא הסבירה את הפער בין הנתונים הרשמיים להערכות: “גם לא נבדקים וגם עושים בדיקות ביתיות שלא מדווחות. המספרים בהחלט גבוהים, מזמן לא היו מספרים כאלה. אנחנו מרגישים את זה מאוד בבי”ח שיש עלייה מאוד מרשימה במספר המאושפזים והחולים הקשים”.

עם זאת, הדגישה: “יש הפעם יותר אנשים עם קורונה מאושפזים, ולא בגלל קורונה. הטיפול נמרץ לא מלא בחולי קורונה, אבל בחולים אחרים. בחולי שפעת ובחולים עם כל מיני זיהומים נשימתיים אחרים, אבל לא בקורונה. יש תפוסה מלאה-מלאה”.

על פי המודלים המתמטיים גל האומיקרון צפוי להגיע לשיאו בעוד כ-3 שבועות. אך פרופ’ רהב הבהירה: “יש כאן המון ‘אולי’, זו הבעיה שלנו עם הנגיף הזה. אולי לא תהיה מחלה קשה יותר, אנחנו לא יודעים בדיוק. אנו המדינה הראשונה בעולם שקיבלנו בוסטר לפני חצי שנה ולאנשים המבוגרים אין כבר יותר בוסטר”.

כשנשאלה האם היא ממליצה להתחסן בחיסון הרביעי, השיבה: “תלוי למי, לאנשים קשישים ומדוכאי חיסון, אני בהחלט ממליצה. לא ממליצה כרגע לכל האוכלוסייה כי אנחנו לא יודעים בדיוק את הנתונים על החיסון הרביעי מבחינת אפקטיביות”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.