משפחה שלימה מאושפזת בברזילי, הבת במצב קשה, צעיר מאיזור מודיעין בטיפול נמרץ

תפוסת שיא במחלקת הקורונה בברזילי: 75 מטופלים. בין המאושפזים: אם וחמשת ילדיה. האם עם חשש לחייה, מורדמת ומונשמת. הבת הגדולה

תפוסת שיא במחלקת הקורונה בברזילי: 75 מטופלים. בין המאושפזים: אם וחמשת ילדיה. האם עם חשש לחייה, מורדמת ומונשמת. הבת הגדולה 16.5 במצב קשה בטיפול נמרץ ילדים, 4 ילדים נוספים במצב קל, הקטנה מביניהם בת 8.

בתוך כך, צעיר, בן 19, שהובא למוקד טרם-רפואה דחופה במודיעין אתמול בלילה, מאושפז בטיפול נמרץ לאחר שלקה בדלקת בשריר הלב, לאחר שקיבל חיסון לקורונה.

ד”ר בדארנה בהא, רופא במוקד טרם-רפואה דחופה סיפר כי הצעיר קיבל את החיסון השני לפני 5 ימים, ומאז הוא חש בפעימות לב מואצות, קוצר נשימה וכאב חד בסיום כל נשימה המקרין על זרוע שמאל. הרופא חשד שמדובר בדלקת בשריר הלב והורה לבצע בדיקות דם מתקדמות שמתוצאותיהם עלו ערכים גבוהים, שהעידו על בעיה לבבית. הודות לאבחון ולהתערבות המהירה חייו של הצעיר ניצלו.

הצעיר נשלח באמבולנס לבית החולים אסף הרופא שם אושש האבחון והוא אושפז להמשך טיפול ביחידה לטיפול נמרץ.

ד”ר עבדאלהדי פרוג’י, מנהל רפואי בטרם-רפואה דחופה מוסיף כי ללא טיפול, מיוקדיטיס, עלולה לגרום להתפתחות של הפרעות קצב, והפרעה בתפקודי הלב עד כדי מוות.

בהתייחסו למקרה, ציין ד”ר פרוג’י כי לא ניתן לקבוע בוודאות שהדלקת בשריר הלב התפתחה כתוצאה משנית לחיסון, שכן גם מחלת קורונה עלולה לגרום למחלה. ואולם, העובדה שהתסמינים החלו מייד לאחר החיסון מעלה חשד שייתכן שתגובה אימונולוגית גרמה לדלקת”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.