"בשביל המצינג' של הפלג": האמא שמכרה את התכשיטים מהחדר ייחוד

תלמוד תורה תפארת שלום נקלע לקשיים כליליים ובמוסד יצאו לקמפיין צ'רידי אחת האימהות מכרה את תכשיטיה ושילשלה את הכסף למספר מעטפות. על אחת מהן כתבה: "דמי שררת הזהב שקיבלתי מבעלי בחדר היחוד".

הסיפור שהסעיר את הורי התלמוד תורה: לפני כשבועיים יצא תלמודה תורה תפארת שלום  בקמפיין צ'רידי במטרה לגייס 800,000 שקלים לפני מה שהגדיר פסע מהתהום ומספר חודשים בהם לא שולמו משכורת.

תלמוד התורה שהוקם בעידודו של הרב שמואל אויערבך לפני ארבע שנים נקלע בשנה האחרונה לקשיים כלכליים עם "חובות של שמונה מאות אלף ₪, לצד גירעון חודשי" והפסקת תשלומי שכר לצוות החינוכי.

בעקבות המשבר התגייסו ההורים למבצע ההתרמה. מי שתפסה את תשומת הלב של הקמפיין לאחר שהגיע לסיומו הייתה אחת האימהות שהלכה למכור את תכשיטיה לטובת התלמוד תורה.

לאחר שהמירה את תכשיטה לכסף חילקה האם את הסכומים שקיבלה לשלוש מעטפות עליהן פירטה את התכשיטים שניתנו עבור הסכום שהתקבל.

"דמי שררת הזהב שקיבלתי מבעלי בחדר היחוד"

"דמי תכשיט שקיבלתי מהורי לרגל הגיע 18"

"דמי שעון הזהב שקיבלתי מבעלי ביום אירוסינו"

במכתב מפורט יותר ששלחה למנהל תלמוד התורה כתבה "יכולתי להעביר  את הכסף בצורה אנונימית בחרתי בכל אופן להעבירו כך כדי להראות לכם עד כמה עמלכם ויגיעכם יקרים לליבנו.

עד כמה הצלחתכם קריטית לא רק לכם באופן אישי כי אם הרבה יותר מכך לנו לילדינו ולכל כלל ישראל.

רחמנא ליבא בע והרי לו הכסף ולו הזהב ויה"ר שבזכות  מסירות הנפש של כולנו נזכה לשפע שירד משמיים ובעיקר לשפע רוחני ונזכה ויהיו כל תלמידי החיידער, תלמידי חכמים אמיתיים אנשי אמת זרע קודש בה' דבקים בתור שאר ילדי ישראל".

לדברי מוטי קריכלי מנהל קמפיין ההתרמה מחברת צ'רידי  "החיים בצ'רידי מפתיעים כל יום מחדש אבל אין ספק שזה סוג של מעשה אצילי שלא יצא לי לראות עד היום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.