ח"כ ממפלגת 'יש עתיד' בפנייה נרגשת לגדולי ישראל

חבר הכנסת מיש עתיד שיגר מכתב ובו פנייה נרגשת למרן חכם שלום הכהן, והגראי"ל שטיינמן, עקב מצוקת קבלת הבנות לסמינרים

חבר הכנסת מאיר כהן ממפלגתו של יאיר לפיד 'יש עתיד', שלח בסוף השבוע האחרון מכתב מרגש למרן חכם שלום הכהן, והגראי"ל שטיינמן עקב מצוקת קבלת הבנות לסמינרים ובחורי הישיבה לישיבות על רקע עדתי.

במכתב מציין כהן כי "כמדי שנה גם בימים אלה אנו מתוועדים למקרים קשים בהם מודרים תלמידים ותלמידות מרישום לבתי ספר בשל מוצאם הספרדי, לצערי הרב ולבושתנו מודרים תלמידים אלה באופן מפגיע מרישום למוסדות תורניים השייכים לזרם החרדי של יהדות אשכנז".

"כבודו" כתב כהן למרן הגראי"ל "הנני פונה אליך לעשות כל שביכולתך לביטול התופעה המדירה יהודים ויהודיות בני תורה וגורמת להם צער ועוולה למען אחדות עם ישראל".

למרן חכם שלום כתב ח"כ כהן כי "הנך עומד בראש התנועה הספרדית חרדית הגדולה בעולם שחרטה על דגלה להעלות על נס את יהדות ספרד המפוארת. ואולם, אנו ממשיכים לחזות בהשפלה שחוזים תלמידות, תלמידים והורים ספרדים רק בשל מוצאם. הנני פונה אליך בבקשה לפעול ללא פשרות לביטול התופעה המדירה יהודים ויהודיות בני תורה וגורמת להם צער ועוולה, למען אחדות ואהבת ישראל".

את שני המכתבים סיים כהן במשפט "מודה לך ומאחל שה' יברכך באריכות ימים ובבריאות איתנה".

ח"כ כהן המשמש גם כסגן יו"ר הכנסת ידוע בחיבתו לעולם התורה, ובתקופת ממשלת לפיד בנט ונתניהו, היה הסנונית היחידה שדאג מעט לציבור בני התורה.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אתר מפגר

    מגיע ממפלגה שעשתה הכל בכדי לפוגע בכל ילד וילדה חרדים אשכנזים וספרדים כאחד. עכשיו הוא מגלגל עיניים כאילו הוא ולא אחר דואג למען הבנות הספרדיות??! מה הוא חושב שגדולי ישראל הם פונקציה לעשיית הון פולטי? אם הוא רוצה לעשות הצגות הוא יכול להסתובב עם כיפה שחורה ענקית בכותל יחד עם לפיד, או יצטרף לטקס הפרשת חלה ולא יזלזל בגדולי ישראל!

    השקץ הזה |
    הגב