"חקירת רה"מ מתקדמת במרץ רב"

היועמ"ש מנדלבליט הבהיר כי החקירות בפרשות 1000 ו-2000 נמשכות, "כאשר הדבר יתאפשר מבחינת טובת החקירה, אחשוף יותר מידע לציבור"

בעוד רבים במערכת המשפטית והפוליטית האשימו את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בכך שהוא גורר רגליים ומורח את החקירה בעניינו של ראש הממשלה, היועץ המשפטי הדף את הטיעונים והתייחס לחקירה המתמשכת.

מנדלבליט נשא דברים היום (רביעי) בכנס לשכת רואי החשבון באילת, והתייחס לחקירות של ראש הממשלה. "בחקירות המתנהלות בעניינו של ראש הממשלה, פרשות 1000 ו-2000, נמצאים סביב שולחן הדיונים חוקרי המשטרה, הפרקליטות המלווה, אנשי ייעוץ משפטי הבקיאים בסוגיות המתעוררות בחקירה, וגורמים נוספים", אמר מנדלבליט. "לכולנו יש מטרה משותפת – לגלות את האמת".

"במסגרת הכובע של ראש התביעה הכללית, אני נדרש לתיקים פליליים שונים", הוסיף היועמ"ש. "מטבע הדברים, לא כל תיק פלילי מגיע לשולחנו של היועמ"ש, אלא תיקים שיש בהם עניין ציבורי מיוחד או רגישות מיוחדת. ישנן הוראות חוק הקובעות כי חקירה פלילית נגד אישי ציבור מסוימים תיפתח רק באישור היועמ"ש. מכח סמכות זו, הנחייתי את חוקרי המשטרה היא אחת – לעשות כל שניתן לברור החשדות. לא להותיר בדרך לברור האמת ביחס למעשים שיכולים לבסס עבירה פלילית ברת אכיפה אבן מבלי שנהפכה.

היועמ"ש שב והבהיר כי חוקרי המשטרה ממשיכים לפעול "במקצועיות ובמרץ רב לאיסוף מסמכים, לגביית גרסאות מעדים, בארץ ומחוצה לה, לביצוע ניתוח של נתונים כלכליים, ולברור עובדות נוספות שלא אפרט. צריך לתת להם לבצע את מלאכתם".

"מטבע הדברים רק חלק מכיווני החקירה גלויים", טען מנדלבליט. "ישנם פרסומים כאלה ואחרים על ממצאי החקירה, אך מתוך שיקולים של טובת החקירה עוד לא בשלה העת להתייחס לנכונות הדברים, ובכך לאפשר אולי להדלפות כאלה ואחרות, ולטענות שנשמעות מגורמים מסויימים שיש בהן לשבש את החקירה, ואף להכין את החשודים לחקירותיהם הצפויות".

לסיום הדגיש: "כפי שאמרתי בעבר, כאשר הדבר יתאפשר מבחינת טובת החקירה, אחשוף יותר מידע לציבור, מאחר שהחקירה עדיין נמצאת בעיצומה, אסתפק בכך שאומר כי החקירה מתקדמת במרץ רב, אך חשוב מכך שהחקירה מתקדמת ותמשיך להתקדם באופן מקצועי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.