לקראת פיצוץ? עסקת הצוללות תידחה

בצל הגילויים המסעירים בעסקת הצוללות, ממשלת גרמניה דחתה את מועד החתימה על הסכם המכירה בשל החשד לשחיתות

על רקע הגילויים המסעירים בעסקת הצוללות המפוקפקת, ממשלת גרמניה דחתה את מועד החתימה על הסכם המכירה בשל החשד לשחיתות – כך פורסם הבוקר (שלישי) ב"ידיעות אחרונות".

באופן רשמי החתימה היתה אמורה להיות בשבוע הבא במעמד שגריר ישראל בגרמיה יעקב הדס, אך בשל ההתפתחויות בפרשה שמעיבה על כשרותה היא נדחתה למועד לא ידוע.

המשמעות של דחיית החתימה עלולה להוביל לביטול עסקת הצוללות בין המדינות יש לציין גרמניה עצמה מימנה חלק מהעסקה המדוברת. עם זאת, מנכ"ל משרד הביטחון אודי אדם טס באחרונה לגרמניה לפגישה עם בכירים גרמנים כדי לנסות להציל את העסקה שהולכת לפיצוץ .

המועצה לביטחון לאומי בגרמניה אישרה לפני כשבועיים את עסקת מכירת הצוללות בתנאי שלא יתגלו מעשי שחיתות בתהליך החקירה.

עורך הדין עופר ברטל תקף הבוקר בגלי צה"ל את עורך דינו של גנור, אלי זהר, בשיחה הבוקר (חמישי) עם אפי טריגר: "כל אחד שמבין שהוא יכול לבלות לא מעט בבית האסורים רוצה לעתים להיות עד מדינה".

ברטל, פרקליטה של שולה זקן בפרשת הולילנד, המשיך לתקוף: "כמה מפתיע שבזמנו תקף אותי שההסכם היה שחור משחור, ועכשיו חושב שזה לבן לחלוטין"

כפי שפורסם אמש, הסכם עד מדינה עם גנור ייחתם רק אם הוא יספק שמות חדשים של בכירי ציבור ששמם טרם אוזכר – כך מדווח ערוץ 2.

מיקי גנור. צילום: פלאש 90

גורם במערכת אכיפת החוק אומר לערוץ 2 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו עדיין לא הוגדר כחשוד בפרשה. עם זאת, במידה וגנור ישמש כעד מדינה ישנה ספקולציה שהוא אכן "יזמר זמירות" בחדר החקירות גם על מעורבותו של ראש הממשלה בפרשה אם וכאשר. ראש הממשלה מכחיש כי הוא מעורב בפרשה.

במידה ועסקה תצא אל הפועל יודה גנור כי עסקת הצוללות היא עסקה מושחתת. גנור ששימש נציג המספנות הגרמנית יצטרך לספק עשרות עדויות במשטרה, ולבסוף יוטל עליו עונש מופחת ממה שאמור היה להיות.

גנור הציע על פי החשד את השוחד למפקד חיל הים לשעבר אלעזר צייני שסייע לו לזכות במכרז בעלות שנאמדת בסכום של יותר ממליארד שקלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.