נשיא המדינה בפגישה עם נשיא הצלב האדום: "העולם צריך להוקיע החמאס" (תמונות)

נשיא המדינה קיים הערב פגישת עבודה עם נשיא הצלב האדום מר פֶּטֶר מַאוּרֶר המבקר בישראל בעקבות ההתפתחויות הביטחוניות האחרונות. תיעוד

הנשיא ריבלין: "מדינת ישראל ומדינות העולם החופשי צריכות לעמוד נגד פשעי המלחמה שהחמאס ביצע כלפי אזרחי ישראל ובשימוש הציני שהארגון עשה במתקנים אזרחיים, בתי ספר, בתי חולים ומרפאות כדי ליזום פעולות טרור נגד אזרחים"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפגש היום עם נשיא הצלב האדום מר פטר מאורר. הנשיא ברך את נשיא הצלב האדום על עבודתו הרבה באזור ואמר: "אני מודה לך על ביקורך כאן. מדינת ישראל מעריכה את מאמציו של ארגון ה'צלב האדום' ואני מודה לכם על שיתוף הפעולה ההדוק והיומיומי בין הארגון לישראל ולמד"א. אנו נשתדל להמשיך בשיתוף פעולה זה ונשקיע בו. תודה על כך שבאת לכאן במטרה לעזור לכל אחד באזור . אנו חיים בטרגדיה ב-150 שנה האחרונות ומחובתנו להביא את התקופה הזאת לקיצה. אף פעם לא הכרזנו מלחמה מול הפלסטינים או העולם המוסלמי, אך לצערי אנו נלחמים בטרור והתוצאות מכך הן נוראות. כשפונים אלינו במלחמה אנו משיבים במלחמה, לא בנקמה. אנו ברי מזל שאף טיל לא פגע באזרחנו. אתה רק יכול לדמיין לעצמך מה היה קורה אם 2000 הטילים שנורו לעבר מדינת ישראל היו פוגעים באזרחי מדינתנו".

הנשיא הדגיש כי: "כל עוד תושבי האזור חיים בשלום כולנו חפים מפשע. עזה יכולה להפוך לגן עדן לתושביה. אנחנו רוצים לחיות ביחד
"אנו מודאגים מהטרגדיות בשני הצדדים. ביקרתי אצל משפחות שכולות שבניהם הקריבו את חייהם על הגנת המדינה. אנו צריכים למצוא דרך כדי למנוע מהטרגדיות להגיע אלינו, אך לפעמים זה בלתי אפשרי. אבדן חיים בשני הצדדים הוא טרגדיה אנו מודים לכם רבות על העזרה ואנו עושים כל שביכולתנו לעזור לפצועים, עשינו זאת על ידי בניית בתי חולים מיוחדים ואנו מעריכים את עבודתכם וארגונכם".
ריבלין צילום מארק ניימן, לע''מ

נשיא הצלב האדום הודה לנשיא ריבלין ופתח :"בהגיעי לאזור הייתה לי ההזדמנות לשמוע דעות וחוויות של המצב. נחשפתי לאזרחים מעזה, רמאללה ומאשקלון. אף נפגשתי עם משפחות ואזרחים בשני קווי העימות וזה מהווה תמריץ עבורי לראות מה עוד אפשר לעשות כדי לעזור להגן על הנפגעים מהקונפליקט. כשביקרתי בבתי חולים בעזה ובאשקלון ראיתי את ההשפעה על תושבי המקום ומאוד חשוב לנו להביא לקץ סבל התושבים"
מאורר התייחס לפגישותיו עם הצמרת המדינית של ממשלת ישראל ואמר: "יש בי תקווה כי ניתן להתקדם בצעדים גדולים בחיזוק יחסינו על מנת שנוכל לפעול טוב יותר בעתיד אם יהיו סבבים נוספים של אלימות שיובילו לתגובה מהירה נגד וסבל למאות אלפי האזרחים בעזה שנפצעו ואיבדו את בתיהם ולתרום לשיקום המצב בעזה ולעזרה בתנאים הומניטריים. כנשיא הצלב האדום אנו לא מאמינים בהבטחות שווא אך רוב הזמן אנו מתמודדים מול מצבים קשים מחויבים לעזור לאלה הסובלים. אנו מחויבים לעבוד לפי מסגרת כללי ועידת ג'נבה, שנותנת לנו את המנדט וארגוננו מחויב למלא את תקוות הקרבנות ולמלא את העקרונות והערכים של האנושיות.

מאורר התייחס לביקורות שקיבל על עבודתו ואמר :"נתקלתי גם בביקורות ושאלות- מדוע לא פעלנו יותר ולא הגנו יותר על אזרחים. אני מתכוון להתייחס לכך ברצינות ואראה מה אפשר לעשות כדי לשפר".
unnamed

נשיא הצלב האדום חתם את דבריו והדגיש כי יחסי ארגון הצלב האדום וישראל חשובים לו מאוד, "אני מודה על שיתוף הפעולה שיש לנו עם ישראל. אשקיע מאמץ רב על מנת להעמיק את היחסים בינינו. בשבועות האחרונים השגנו הרבה תודות לכך שיחסינו היו טובים עם ישראל. יש מקום לשיפור ואני מודה לכם על התגובה ועל הדיאלוג החשוב בינכם לבין הארגון שלנו.

הנשיא חתם את השיחה בהצהרה ברורה לעולם המערבי: "מדינת ישראל ומדינות העולם החופשי צריכים להביע עמדה ברורה נגד פשעי המלחמה שהחמאס ביצע הן כלפי אזרחי ישראל והן בשימוש הציני שהארגון עשה במתקנים אזרחיים, בתי ספר, בתי חולים ומרפאות כדי ליזום פעולות טרור נגד אזרחים".
1ריבלין צילום מארק ניימן, לע''מ

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.