ראשי המפלגות החרדיות לנתניהו: "לא נסכים להקדמת הבחירות"

גפני ליצמן ודרעי יצאו בהודעה משותפת בה נאמר בהודעה : "לא נסכים להקדמה, ולא ניתן לה יד".

כחומה בצורה המפלגות החרדיות יוצאים במחאה כנגד כוונתו של ראש הממשלה להקדים את הבחירות: ראשי מפלגת יהדות התורה וש"ס הודיעו היום (ראשון) לנתניהו כי לא יסכימו להקדמת הבחירות.

גפני ליצמן ודרעי יצאו בהודעה משותפת בה נאמר בהודעה : "לא נסכים להקדמה, ולא ניתן לה יד". בכך מאותתים  ראשי המפלגות החרדיות לנתניהו שלא יהססו להקים ממשלת חלופית יחד עם הרצוג.

מוקדם יותר, הסתיימה  פגישתם של ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר משה כחלון שדנו בעתיד התאגיד הציבורי שעשוי להיות אף עתידו הפוליטי של ראש הממשלה.

 

מפאת קוצר הזמן,  הסתיימה הפגישה ללא הסכמות בנושא,  השניים קבעו להפגש בשנית במועד שטרם סוכם.

בשעה זו נערכת  פגישת ראשי סיעות הקואליציה. כאשר נתניהו מתעקש על סגירת התאגיד, ואילו ושר האוצר משה כחלון מתנגד לסגירת התאגיד

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, הקצין את אמירותו כנגד שר האוצר "לאוצר לא אכפת לזרוק 700 מיליון שקלים כל שנה על התאגיד בעוד קשישים ונכים בקושי מתקיימים מקצבאות רעב, אותו אוצר דוחה פעם אחר פעם כל יוזמה להעלאת קצבאות הנכות אבל מגן בחירוף נפש על קומץ צפונבונים". מנגד, חברת מפלגתו של כחלון יפעת שאשא ביטון תקפה את נתניהו וכינתה אותו "קפיטליסט נהנתן שיש לו אובססיה לשליטה בתקשורת".

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן תקף את  ראש הממשלה. "רק לפני שלוש שנים נתניהו תמך בסגירת רשות השידור ובפיטורי העובדים", טען. "ופתאום היום הוא רוצה בטובתם ופועל לשנות את רוע הגזירה, גזירה שהוא תמך בה? יש כאן ציניות פוליטית מכוערת על גב העובדים מצד נתניהו, הוא מזגזג משיקולים שטובת העובדים לא קשורה אליהם בכלל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.