עסקנים שקורעים בכוח מיתרי השלום בין רבנים / רות בוארון בקריאה נרגשת

נמצאים אנו עתה בתוך ימי ספירת העומר, ימים אשר מזכירים לנו היסטוריה עגומה, שנאת חינם ומידות לא ראויות בין בן אדם לחברו, הפכו מידת הדין מרחמים לאש .

אמרנו היסטוריה ?! למה ללכת רחוק, בשנה האחרונה אשתקד, צברנו קליפות מלאות בשנאת חינם, מחלוקות קנאה ותחרות. בכל מגזר בתוך כל מפלגה, בין רבנים וגדולי ישראל, בין עסקנים וברברנים.

פטירתו של מרן הגר"ע זצוק"ל הותירה ציבור שלם תוהה, מבולבל – מפוחד. בתוך כך מתוך ניצול ואהבת המחלוקות, עדים אנו לעסקנים כאלה ללא יראת שמים וטובת הציבור הספרדי לא לנגד עיניהם, אשר ממשיכים בכל כוחם לקרוע עוד מיתרים בתנועה, בין רבנים וגדולי תורה, כל רצונם למשוך את מידת השלום, ובמקומה להביא מלחמה ריב ומדון. באינטרסנטיות גלויה ושקר כדי להרחיק עוד יותר את אחדותנו,

את אותם עובדות אנו רואים גם במגזר הליטאי, פטירתו של מרן הרב אלישיב זצוק"ל, הותירה ציבור שבור מחולק מלא פלגים, קבוצות ועסקנים.

מלחמות על גבי לחימות, קנאה ותחרות, עד כדי אלימות, כיאה לאש המחלוקות, מסוגלת היא לשרוף כל חלקה טובה, ולהופכה לאבן מלאה בשנאה עזה.

רבנים – גדולי הדור, עסקנים וכל הציבור. הגיעו מים עד נפש! עתה הגיע הזמן לרוקן ומהר את המים הטפלים, מלאים בעובש עצום של מחלוקות בין כל הצדדים.

הינכם מוכרחים לסלק את מי שפוגע בדרך האחדות, ולעלות את מי ששואף ורוצה למחוק את המחלוקות. אפשרי הדבר ומאד, ואם תעשו כן! לא יהיו מלעיגים בדרך שינסו לקלקל מידות טובות, כבוד חכמים, אחדות ושלום, וביחד יהיה אפשר לשבת בשולחן לדון ולחלק תפקידים, כל אחד לפי דרגתו כל אחד לפי ייעודו, רק בצורה זו נוכל להחזיר את הגדולה לתנועות ולמגזר.

כך תוכלו לשבת יחד חברי כנסת ועסקניה, כמו לפני עשור כאשר הדור הקודם ידע לכבד רבנים וגדולי תורה, לפני עסקנים ואנשי שררה.

דווקא בימי הספירה בה כל תינוק קטן יודע מדוע ועל מה, לקום יחד בשאיפה אמיתית , "האמת והשלום – אהבו " תמיד.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.