אקוניס מצטרף להסתה על אישור גמזו: “מקווה שזה לא מלחץ פוליטי חרדי”

השר אקוניס זעם על הכנסתם של אלפי הבחורים: “לא מבין את הדבר הזה, ולא מביו מי אישר את זה. מי שמכניס אותם – האחריות על כתפיו. זה יכול לפגוע במשק. במסגרת האישור של גמזו הפרויקטור, ינחתו בארץ כ-17 אלף תלמידים, שיגיעו באופן הדרגתי וייכנסו מידית לבידוד בקפסולות”

מנהל ״מגן ישראל״ פרופ׳ רוני גמזו קיים אתמול דיונים עם הגורמים הרלוונטיים על מנת לקבל תמונת מצב עדכנית על ההחלטה לאשר כניסתם לישראל של 17,000 סטודנטים ותלמידי ישיבות, המגיעים לישראל לתקופה ממושכת, בחודשים הקרובים.

הדיונים התקיימו עם מר בוז׳י הרצוג יו״ר הסוכנות היהודית פרופ׳ שלמה מור יוסף, ראש רשות האוכלוסין, ד״ר אשי שלמון ממשרד הבריאות ונציגי המל״ג.

על פי הנתונים שהוצגו בפגישה מדובר בהגעה ללימודים באוניברסיטאות של עד כ-2,000 סטודנטים; עד כ-12,000 תלמידי ישיבות; עד כ-5000 משתתפים בפרויקט מסע כ-500 משתתפים בפרויקט נעל״ה וכ-1500 במוסדות פרטיים.

לא ניתן להעריך כרגע כיצד תתפרס הגעתם, אבל ברור שהגעתם לא צפוייה להיות מיידית ולא בבת אחת , אלא פיזור על פני השנה, תלוי בתוכנית.

ההחלטה היא לאשר לתלמידי הישיבות והסטודנטים הגעה וכניסה לארץ אך ורק למוסדות שאושרו על ידי משרד הבריאות ושמתחייבים לעמוד בתנאי בידוד של שבועיים בקפסולות של עד 6. עד כה אושרו 31 מוסדות מתוך 183 שהגישו.

משרד הבריאות מקפיד ויקפיד על קיום תנאים במוסדות המאפשרים בידוד ומחייב את מנהלי המוסדות להתחייב לכך!

הפרה של התנאים היא הפרה של תנאי השהיה בארץ על כל המשתמע מכך הן כלפי התלמיד והן כלפי המוסד .

על מנת לוודא שלא תהיה חריגה באף מוסד הינחה פרופ גנזו אתמול את אנשי משרד הבריאות לנהל פיקוח ובקרה קבועים ולצורך משימה זה יגויסו פקחים יעודיים.

פרופ גמזו הדגיש כי בתקופה מורכבת זו יש לאזן בין שמירה על בריאות הציבור לבין שמירה על הערכים של המדינה והקשר עם יהדות העולם.

לעומת זאת, השר אקוניס זעם על הכנסתם של אלפי הבחורים והסטודנטים לארץ ברדיו 90: “לא מבין את הדבר הזה, ולא מביו מי אישר את זה. מי שמכניס אותם – האחריות על כתפיו. זה יכול לפגוע במשק. כולם צריכים להכנס במיידי למלוניות לבידוד למשך 14 יום. אני מאוד מקווה שזה לא נובע מלחץ פוליטי של החרדים”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.