גמזו: “יש סיכוי לסגר בחגי תשרי ולכן אין מתווה לבתי הכנסיות”

פרופ׳ רוני גמזו העניק הערב ראיון לגלסנר באולפן ׳קול ברמה פלוס׳ בו הוא ניסה להרגיע את חסידי ברסלב, אני מוקיר את האמונה של חסידי ברסלב”, והאפשרות לסגר כללי

פרופ׳ רוני גמזו העניק הערב ראיון לגלסנר באולפן ׳קול ברמה פלוס׳ בו הוא ניסה להרגיע את חסידי ברסלב, אני מוקיר את האמונה של חסידי ברסלב”, אמר בפתח הראיון, “אני מתנצל ולוקח את מילותיי על המסיבה באומן. המטרה שלי היא למען עם ישראל. לא צריך להוסיף סיכונים בטיסות לאוקראינה”, הדגיש גמזו.

הפרויקטור העריך עוד בראיון: “יש סיכוי לסגר בחגי תשרי. זה תלוי במה שיקרה בבתי החולים, האם הרופאים והאחיות יצליחו להחזיק מעמד”.

על היחסים עם ליצמן אמר גמזו, “היה לי הכי קשה לקבל ביקורת מליצמן, זה אדם שליווה אותי ואני עבדתי איתו, אבל ממשיכים הלאה”.

“אין מתווה בתי הכנסת. הוא יהיה רלוונטי רק לחודש אלול ולחגים. אלו חגים מיוחדים שצריך לדאוג גם לצרכים של הציבור”, הוסיף.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. על כך בדיוק נאמר...

  עם כל הצרות בעולם, אנו חייבים לזכור בכל עת, שלפני כ-100 שנה באו הציונים הכופרים עם חשק להקים להם מדינה בלי דעת, בה יוכלו לחיות בצותא במדינה עברית, עם דגל ולאום בלי שמירת עול התורה והמצוות כלל וכלל, לצורך כך לא היה משנה להם היכן בדיוק תוקם אותה מדינה של שמד, ואף חשקו להם את ערבות אפריקה כאשר אוגנדה היתה רעיון שנשקל ברצינות, וכך נכונים הדברים להיות מבחינתם, רוצים קצת שקט, איש תחת גפנו ותחת תאנתו ומה זה משנה איפה השקט יהיה? וכי למה להסתבך בפלונטר של מזרח תיכון רווי שנאה וחומר נפץ? הרי אין להם שום הבטחה לשקט במקום הזה?

  אנו לעומת זאת, יש לנו הבטחה מפורשת בתורה, ‘אם בחוקותי תלכו ונתתי שלום בארץ וחרב לא תעבור בארצכם וישבתם בארץ לבטח ושכבתם ואין מחריד’, ודברים אלו כבר היו לעולמים, שכאשר עמד סנחריב עם 180 אלף ראשי גייסות והצר על ירושלים, כאשר בתוככי העיר הנצורה ישב חזקיהו המלך, שעליו מספרים חז”ל ש’בדקו מדן ועד באר שבע ולא מצאו תינוק ותינוקת שלא היו בקיאין בהלכות טהרה’. נטל חזקיהו את ספר התורה ואמר: קיים זה מה שכתוב בזה, והלך לישון רגוע, ובבוקר מצאו את כל צבאו של סנחריב מוטלין מתים פגרים במגפה שהגיפם השי”ת מבלי שנצטרך לחגור כלי מלחמה כלל.

  אז מי צריך צבא? מי צריך הגנה? מי צריך שמירה? מי צריך כנסת הכופרים? מי צריך נציגים חרדים הכופרים בתורת השם? מי צריך אותם כלל וכלל??? הם פשוט ז-ב-ל ועליהם ומניגיהם נאמר וחרה אפי בו ביום ההוא ועזבתים והסתרתי פני מהם והיה לאכל ומצאהו רעות רבות ח”ו… וגו’.

  בגמ’ נפסק, כי תלמידי חכמים אינם צריכים לשלם ארנונה וכל המיסים של תחזוקת ושמירת העיר, כי את חלקם הם תורמים ע”י לימוד התורה ושמירתה.

  לצערינו הרב, נשתנו התוכניות והציונים הרשעים הכופרים פלשו לארץ שאיננה שייכת להם, והתבצרו בה, ועושים את כל מה שהתורה הבטיחה שיגרום פורענויות ומקיימים בעצמם ‘כאשר יורדים, יורדים עד לתהום’ ממש, עד הצואה שבתהום, ובחוצפה ישראלית הם עוד באים אלינו [השומרים תורה ומצות] בתלונות על אי שירות בצבא, ועל בקשת תקציב לישיבות, והנחה לארנונה, ורוצים לכפות עלינו ליב”ה כו’, וידוע שהליב”ה היינו כפירה גמורה בקב”ה רח”ל, במקום לעטוף אותנו ולרפדנו במשי על השירות האמיתי שאנו תורמים עבורם.

  הוי אומר: על פיסת ארץ קטנה זו ישנם 2 קבוצות. יש ‘ארץ ישראל’ ויש ‘מדינת ישראל’ דהיינו מדינת איזראל, והם מנוגדים זה מזו כרחוק מזרח ממערב והם דבר והיפוכו, מה שהובטח לזה נרמס ע”י זה. וצריך לזכור מי השפחה ומי הגבירה? מי העבד ומי האדון?

  והנה מסופר על הבריסקער רב זצוק”ל שהשתדך עם מחותן נכבד ונדוניה גדולה בצידה, בנו החתן היה ‘בעננים’, הרב רצה קצת לצנן אותו ושאל: מה אתה כ”כ מרוצה מעצמך? הרי הכל בגללי? ענה החתן: אם בגללך היה צריך להיות הרבה יותר מזה. ענה הרב: אתה צודק, אבל מה לעשות שאתה מעורב בתוך הענין?

  אף לעניינו כנ”ל: מאז חורבן הבית לא היה תקופה כזאת ותקומה נפלאה כבזמנינו, מליון יהודים שומרי תורה ומצוות רק בארץ הקודש וכמספר הזה גם בפזורות הגולה, יהודים המקפידים על קלה כבחמורה, ומפזרים ממון רב לצדקה, ולהידור מצוות, ואין סיבה שלא יקויים בנו לעת כזאת הבטחות התורה בפרשת בחוקותי ובשאר חלקי התורה והנביאים, אבל מה לעשות ו’הם’ [הכופרים] גם מעורבים בענין? ולמרות שעדיין הם הרוב, מתחשב בנו הקב”ה כהבטחת חז”ל ‘מרובה מידה טובה ממידת פורענות פי חמש מאות’, ומכח זה אנו חיים וקיימים כאן, אבל מכאן ועד לבוא בתלונות אלינו? להתנהג אלינו כטפילים כאשר אנו שותפים במימון בתי הסוהר והוצאות תרבות יון ומכוני הגמילה ושאר ירקות?

  והאמת היא: שלצערנו, נראה, שעד יבוא הגואל בקרוב ימשיך המצב הזה, אך התיקון יכול לבוא מיד אם אנו נפנים את האמת הצרופה, וכאשר נצא להפגין, כדי לקדש שם שמים ברבים, במקום [רק] לצעוק ‘נאצים’, נצעק //בקול רם\\ ‘ליסטים אתם’ ‘פולשים’ ‘גזלנים’, פלשתם לארץ לא לכם, אתם “עמלקים מסריחים” צאו לנו מהווריד, וכאשר הרבי יורה לחסידיו לבוא לבית הכנסת או לישיבה ולכולל למרות הנגיף ויבואו שוטרים למנוע, נצעק את האמת ‘פלשתם לטריטוריה לא שלכם’ מי הסמיך אתכם לשלוט כאן?, “אתם מזרע היטלר” כן ממש כך…. “אתם מזרע היטלר”, וכאשר כולנו נפנים את זה ונחיה את זה, אין כח בעולם שיכול לעמוד מול האמת הצרופה שנאמרת באמנונה יוקדת.

  יה”ר שהשם יתברך כבר ירחם עלינו בקרוב.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב