גנץ לנתניהו: “אל תכניס את סמוטריץ’ לקבינט”

היום בשעת צהרים מאוחרת אישרה הממשלה במשאל טלפוני את מינויים של הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ’ כשרים לענייני חינוך ותחבורה, והחל ממחר הם ישתתפו בישיבת הממשלה וישמשו כחברי קבינט

היום בשעת צהרים מאוחרת אישרה הממשלה במשאל טלפוני את מינויים של הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ’ כשרים לענייני חינוך ותחבורה, והחל ממחר הם ישתתפו בישיבת הממשלה שנדחתה ביממה בשל אילוצי לוח זמנים של ראש הממשלה.

בעקבות אישור המינויים של ראשי איחוד מפלגות הימין, הם יהיו שותפים גם לקבינט המדיני ביטחוני, כאשר בעוד סמוטריץ יהיה חבר מלא, הרב פרץ יכהן כמשקיף בלבד.

מי שלא היה נוח לו עם המינוי הוא יו”ר כחול לבן בני גנץ, שקרא לנתניהו לעצור את מינוי סמוטריץ’ לקבינט “מדובר בהפקרות ביטחונית תמורת חסינות משפטית. המציאות הביטחונית באזור מתערערת, ואנחנו במרחק החלטה קצרה מלחימה שכמותה לא ראינו במזרח התיכון מאז מלחמת המפרץ. ובמה עסוק נתניהו, מר ״איראן לפני הכול״, הבוקר? בהכנסת בצלאל סמוטריץ לקבינט הביטחוני, החדר הרגיש ביותר במדינת ישראל”.

גנץ המשיך וכתב: “אדם שעודד אזרחים לחסום כבישים ולהתעמת עם כוחות הביטחון וקרא “לדלל” את אוכלוסיית עזה, ישב בחדר, מול רמטכ״ל וראש מוסד שיפרטו את התוכניות הביטחוניות הרגישות והסודיות ביותר? והדיון שם יתנהל ברצינות ולטובת המדינה ואזרחיה?”

לסיום כתב: “ביבי- אל תמכור את ביטחון ישראל עבור חסינות, אל תהפוך את הביטחון שלנו לסחר-מכר פוליטי ואישי. עצור את מינוי סמוטריץ לקבינט”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.