המסחר בבורסת ת”א לא ייפתח

“הוועד אינו מסתפק בבונוס שהיקפו 15 מיליון שקל, ומבקש להגדילו”

המסחר בבורסת תל אביב לא ייפתח היום (א’), בעקבות עיצומי העובדים ברקע דרישות עובדי הבורסה בנוגע לבונוס של 2017 ולאחר פרישת ההנהלה מהגישור.

העובדים הודיעו כי יגיעו לעבודה בשעה אחת עשרה ואז יקיימו אסיפה עם נציגי ההסתדרות שרק לאחריה יחזרו לעבודה. בהנהלת הבורסה הודיעו על ביטול יום המסחר כולו, מאחר שהעובדים שמפעילים את מערכת המסחר לא הגיעו לעבוד כבר בלילה. גם מרגע הפעלת המערכות, לוקח זמן עד האפשרות לתחילת המסחר.

העובדים דורשים לקבל בונוס על שנת 2017. לדבריהם: “בונוס שיהלום את התרומה והמקצועיות של עובדי הבורסה”. במהלך הגישור הציע המגשר הצעה שאינה גבוהה, והוועד היה מוכן לדון בהצעות המגשר כחלק מכל נושאי הסכסוך, על מנת ליישב את הסכסוכים ולהחזיר את העבודה בבורסה על כנה, אך המנכ”ל בן זאב סירב ופוצץ את הליך הגישור.

הנהלת הבורסה מסרה:

“המסחר בבורסה לא ייפתח היום, בעקבות שיבושים שגרם ועד עובדי הבורסה, אשר בעקבותיו לא בוצעו מהלכי המסחר והסליקה המאפשרים את פתיחת יום המסחר.

ראוי שהציבור הישראלי יבין על מה ולמה החליט ועד העובדים לשבש את המסחר ולהביא להשבתתו: הוועד אינו מסתפק בבונוס שהיקפו 15 מיליון שקל, ומבקש להגדילו! ועל זה יצא למאבק הנוכחי. זאת כמובן בנוסף לעובדה שעלות השכר הממוצעת של עובד בורסה עומדת על כ-50 אלף שקל בחודש, וכן לכך שהעובדים נהנים מאחזקה בהיקף של כ-100 מיליון שקל המהווים 6% ממניות הבורסה. נזכיר כי הוועד הכריז בזמנו על סכסוך עבודה כחלק ממאבקו נגד החלטת ההנהלה להנפיק את מניות הבורסה ונציין כי מאז ההנפקה עלה שווי האחזקה שבידי העובדים מ-27 מיליון שקל לכ-100 מיליון שקל. נוסיף על כך, כי אף עובד לא הוצא לחל”ת או נפגע כתוצאה ממשבר הקורונה”.

ענת גואטה, יו”ר רשות ניירות ערך, אמרה כי “אני רואה בחומרה רבה את דחיית פתיחת המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב, בגלל סכסוך פנימי. בימים בהם אנו משקיעים משאבים ומאמץ לאומי לפיתוח שוק הון חדשני ואטרקטיבי, כל פגיעה בתקינות המסחר עלולה לפגוע במשקיעים ובשוק – מצב שאינו סביר מבחינתי. הבורסה היא תשתית לאומית, שאין להשביתה בקלות יתר. הנחיתי את סגל הרשות לבחון את הנושא עם כל הגורמים הרלוונטים”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.