ועדת הכספים לא דנה בהעברת מאות מיליוני שקלים למשרדי האוצר והחינוך

בנוסף מעכבת הוועדה במסגרת רביזיה, העברת למעלה מ-2 מיליארד ₪ למשרד החינוך. הצעדים שהוסכמו על ידי כלל חברי הוועדה, מגיעים על רקע תקצוב חסר של שכר מורות וגננות בחינוך המיוחד במגזר החרדי, במוסדות מוכרים שאינם רשמיים. לצד כך אושרו העברות בסך כ-4.76 מיליארד ₪ למשרדי ממשלה שונים

יו”ר הוועדה, ח”כ משה גפני: “שבמשרד האוצר יסתכלו לילדים בעיניים ויאמרו להם שזה בגלל שהם בחינוך החרדי”. אב לילד פגוע מוטורית: “במוסד שלנו כ-1,000 ילדים והוא כורע תחת הנטל, אין מי שיאבק מלבד ההורים”. נציג משרד האוצר: “יש הבדל בין פגיעה בילדים, לבין נושא שכר הגננות והמורות, נבחן את המצב”

ועדת הכספים הזמנית, בראשות ח”כ משה גפני, אישרה העברות תקציביות ושינויים בתקציבי משרד הממשלה לשנת 2019, בהיקף של כ-4.76 מיליארד ₪. לצד כך לא דנה הוועדה במספר העברות תקציביות של משרדי החינוך והאוצר, בהיקף של מאות מיליוני שקלים, וכן הותירה על כנה רביזיה (בקשה לדיון חוזר) המעכבת העברת למעלה מ-2 מיליארד ₪ למשרד החינוך. ההחלטה על עיכוב התקציבים התקבלה בתמימות דעים מצד חברי הוועדה, אופוזיציה וקואליציה, לאור תקצוב חסר של שכר מורות וגננות בחינוך המיוחד החרדי, במוסדות מוכרים שאינם רשמיים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.