חדש בביתר: ‘מצפן’ – מרכז תמיכה ופיתוח לנוער

בשורה להורים, למחנכים ולילדים: באירוע רב רושם, בהשתתפות רבני העיר שליט”א, ראש העיר, בכירי העירייה ומחנכי המרכז, נחנך השבוע מרכז ‘מצפן’ – מרכז צמיחה ופיתוח לנוער, שיפעל מטעם העירייה, ויעניק יעוץ והכוונה להורים, בחורים וילדים מתבגרים המתמודדים עם קשיים חינוכיים התנהגותיים ונפשיים.
הרקע להקמת המרכז המתקדם, הוא הצורך במרכז מקצועי שיוכל לתת מענה בשלל הבעיות החינוכיות של דורנו. “אין מי שלא מכיר את הבעיה. אין משפחה שלא מתמודדת עם השלכותיה”, אומר רה”ע מאיר רובינשטיין. “לעיתים קרובות ההורים לא מצליחים לסייע גם בהתמודדויות פשוטות ולא מסובכות של צאצאיהם. מאידך, במקרים רבים התמודדות שנראית להורים קלה ופשוטה, היא בעצם התמודדות קשה עד מאוד. קשה לצפות מהורים דואגים ואוהבים לאבחן את התמודדויות יוצאי חלציהם. הם אוהבים וליבם יוצא לסייע למתמודד ‘שלהם’, אך אין להם את הידע הנדרש כדי לעשות זאת. ובאין אבחון מדויק וטיפול נכון – הסכנה גדלה שבעתיים, עד כדי איבוד נפשות יקרות רח”ל”.
מענה לדור
לצורך כך בדיוק, קם המרכז המיועד לתת מענה מקצועי בשלל הבעיות הקיימות, מתוך ניסיון רב שנים של הגורמים המנהלים אותו, בין היתר בעזרת צוותי השירות הפסיכולוגי של העירייה, לצד אנשי מקצוע נוספים מהתחומים הרלוונטיים.
ניהול המרכז, מבוצע ע”י הרב חיים גרינוולד מחנך ותיק עם ניסיון עשיר בכל סוגי הבעיות החינוכיות, יחד עם הרב משה לודמיר – מנהל חינוכי בישיבת ‘נעימות התורה’ ומלווה ישיבת ‘מאירת עיניים’ בבית-שמש, מנחה ומלווה הורים / בחורים מתמודדים, הרב גדליה אייזנשטיין, מחנך עם ניסיון עשיר באבחנה והכוונה ליווי והנחיית הורים וטיפול בנוער, והרב משה רובינפיין – מנחה הורים ומחנך ותיק לילדי החינוך המיוחד בשתילים ומאבחן בכיר ADHD.

הרעיון מאחורי הקמת המרכז, הוא להיות מעין מוקד מרכזי, בו תתקבלנה פניות של מחנכים, הורים ובחורים. מומחי המרכז יאבחנו את הבעיות ויספקו מענה והכוונה. אם וכאשר יהיה צורך, יופנה העניין לטיפולם של מטפלים מקצועיים המתאימה לבעיה הספציפית.
במרכז יפעלו טובי המחנכים, אשר להם הכשרה מקצועית וניסיון עשיר מהשטח מעבודה של שנים עם אותם הורים ונערים עם כלל הבעיות החינוכיות וההתמודדויות של דורנו.
בשלב ראשון, יינתן במרכז מענה בשורה של נושאים חינוכיים מרכזיים, אשר המרכז רואה בהם את מירב הבעיות החינוכיות הנוצרות – בני הישיבות – בעיות רגשיות לימודיות והתנהגותיות; הורים – הנחיית והכוונה לסמכות הורית; הורים לילדים מיוחדים – הדרכה, הכוונה והעצמה; התמודדות עם בעיות חינוכיות קשות ונשירה לכל הגילאים; אבחון בעיות לקות למידה קשב וריכוז, כפייתיות. הפרעות תקשורתADHD/ PDD/ OCD ) / ADD); בניית אישיות והעצמה אישית.
המרכז גם יפעיל כלים אבחוניים ממוחשבים בכדי להגיע לאבחנה ממוקדת (MOXO) לבעיות קשב וריכוז. כמו כן יתקיימו קורסים והדרכות קבוצתיות להורים ומחנכים, וכן ימי עיון מרוכזים, בהם יקבלו ההורים כלים חיוניים להצלחה בחינוך ילדיהם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.