“ייתכן סגר רביעי לפני הבחירות”

לדבריו, “אם לא נתנהג בצורה אחראית, אם לא נקפיד על ההנחיות, על המסכות, כל הריחוק ועל כללי התו הירוק, קיימת אפשרות לסגר רביעי. עדיין צריך להישמר ויש חשש מעלייה בתחלואה”

פרויקטור הקורונה, פרופ’ נחמן אש שוחח עם ניסים משעל ב־103fm והביע את דעתו על הכרזתו של נתניהו שהקורונה מאחורינו: “אני לא יודע למה ראש הממשלה התכוון. אני בטוח שראש הממשלה יודע שאנחנו מודאגים מהעלייה בתחלואה בימים האחרונים, גם כתוצאה מאירועי פורים וגם מהפתיחה הרחבה של המשק. יש בהחלט אפשרות לצעדים לאחור. אם לא נתנהג בצורה אחראית, אם לא נקפיד על ההנחיות, על המסכות, כל הריחוק ועל כללי התו הירוק, קיימת אפשרות לסגר רביעי. עדיין צריך להישמר ויש חשש מעלייה בתחלואה”.

על פתיחת השמיים, אמר פרופ’ אש כי “מי שחוזר מחו”ל צריך לדעת שהוא חייב להקפיד על הבידוד, כי קיימת האפשרות שהוא מכניס למדינת ישראל מוטציות חדשות”.

עוד הוסיף, כי: “ההחלטה לאפשר את חזרתם של ישראלים רבים התקועים בחו”ל הייתה מורכבת אך נכונה. ישנו קושי גדול מאוד להגיד לאזרחים להישאר בחו”ל, ושימוש באמצעים פשוטים מסייעים לנו להתמודד עם הסיכון, זה לא שהסיכון הזה הוא גזירת גורל. מי שחוזר מחו”ל עושה בדיקה ונכנס לבידוד. אם נקפיד על שני הדברים האלה, הסיכוי שתכנס לפה מוטציה נמוך. זה בידיים שלנו”.

לדבריו, “יכול להיות שהפתיחה תגרום לעלייה מחודשת בשיעורי התחלואה. נעקוב אחרי הנתונים ואם נראה שיש עלייה, נצטרך ללכת לאחור. זה לא דבר משמח, אני מרגיש את המצוקה מהשטח והרצון לחזור לחיים, כי ברגע הזה יש ציפייה שהחיסונים יגנו עלינו. אני מקווה שהחיסונים יעשו את העבודה מעבר לציפיות שלנו”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.