מאחורי הקלעים: התככים ביתד • בקליינע

השבוע במדור הפפראצי של אתר ‘אקטאוליק’: פרידה בתעשיית המוזיקה, התקציבים המנופחים, השאלה ההלכתית של אושיית הברנז’ה, מיהו גדול הזמר שעשה סצנות בארה”ב ומי מבלה במיאמי ובבודפשט?

בחושיו המחודדים הבין אמש בקליינע כי מדור הפפראצי הנקרא הציבור החרדי יצטרך לחכות. היה זה כאשר אחד המתנדבים הפעלתניים פרץ בשבת לבית הכנסת המקומי ובישר בהתרגשות לקהל המתפללים על האזעקות שבקעו מתוך ארון הבגדים.

בקליינע, שכסס ציפורנים כל השבת והתפלל לשלומם של תושבי הדרום ומשפחת דרעי שהתסופפה במקלט, מהמר כי גם הפעם זה ייגמר בהכלה, ולכן, התיישב (תוך כדי זימזומי האפליקציה) לכתוב לכם את החדשות הקטנות שעשו את השבוע, והמתין ליום ראשון עד לפרסום המדור הקבוע.

שר הפנים אריה דרעי ששבת אצל אחיו בבאר שבע, נקלע גם הוא למקלטים:

ביום שישי האחרון  פרסם הבעלים של ‘יתד נאמן’, הנגיד שמעון גליק, מכתב ובו הוא מפנה שאלה לגר”ג אדלשטיין לגבי חילוקי הדעות בתוך יתד נאמן. כולכם בטח עיינתם במכתב המדובר, ואין צורך להרחיב, אך בטח שאלתם את עצמכם על איזה רקע הגיע בדיוק המכתב? ובכן, ל’בקליינע’ נודע כי המכתב הגיע לאחר הפרסום ב’אקטואליק’ ערב החג על כך שאנשי רשב”ם מתכננים פוטש במשרדים ברחוב ז’בוטינסקי, כאשר שמו של זליג אורלנסקי היה אחד השמות המוזכרים להדחה. הפרסום עורר סערה, עבר בוואטספ מבני ברק לניו יורק, הישר למכשירו של הנגיד סיימון גליק, ובמחנה השני החליטו להקדים רפואה למכה עם המכתב יוצא הדופן ותשובת הגר”ג שפורסמה על גבי העיתון בשישי.

בסיטואציה הנוכחית, יש לציין, שמעון גליק כרגע הוא הבעלים, אך לבקליינע נודע כי למרות שליטתו הטוטאלית ביתד נאמן, המילה האחרונה בפרשה טרם נאמרה.

פרשה נוספת שעוררה סערה השבוע הייתה פגישת האדמו”ר מקרעטשניף עם חברת הכנסת עומר ינקלביץ, בה דיווחנו השבוע כי האדמו”ר ניסה להשפיע כי תיכנס לקואליציה. לבקליינע נודע כי למרות ההכחשות על כך שהאדמו”ר דחק בה להיכנס לקואליציה, בסביבתה של ינקלביץ’ דווקא מתעקשים שהבקשה הייתה גם הייתה.

ואפרופו עומר ינקלביץ’: קרב מר התנהל בטוויטר סביב איזכורה של האנגלו-סכסית מכחול לבן. בקליינע יוצא בקריאה לקולגות, דווקא בימי ספירת העומר – כבדו איש את רעהו.

ובשבוע שעבר הוצאנו לכם את העיניים עם תיעודים קורצים ממסעותיהם של אנשי הברנז’ה ברחבי תבל.  אז מתברר כי למרות שב”ברכולים” החרדים כבר אין חמץ שעבר עליו הפסח, יש מי שעדיין בוחר לבלות: גולש ותיק שיגר לנו את התיעוד הבא בו נראה יוסי דייטש, מבלה בקניון ג’רזי גארדן המפורסם בניו ג’רזי.

ואילו הקומיקאי החרדי קובי אריאלי בילה שמונה ימים בקובה, אזרבייג’ן, שם שהה עם בני משפחתו בחג הפסח. אריאלי פרסם פוסט בו הוא תיאר את האחוזה הנהדרת שהקים אוליגרך משועמם. “לפי ציורי הקיר בטרקלין, ספק אם התכוון ששבע מאות שומרי-שרויה יבלו בה פסח למהדרין אבל זה מה שיצא. וטוב שכך. היה פצצה”, כתב אריאלי, שאף הצטלם עם בני משפחתו.

גולש נוסף שלח לבקליינע תיעוד בו נראים מוטי שטיינמץ ומנהלו רובי בנט מדוושים להנאתם, בשייט פדלים בקרואטיה.

ובשעה שנשות ישראל העלות לסטורי את חלת המפתח, ציקי פרנק נצפה על מדרגות הפרלמנט בבודפשט:

 

ואילו דב אייכלר, מכאן מורשת, נסע אף הוא לחופשה במיאמי, יחד עם מאיר ויינר ושמוליק אברהם, והעלה תמונה כשהוא מבלה בשייט.

במוצ”ש, גם הקלידן אבי דרור הצטרף אליהם לסעודת דוד מלכא משיחא:

על הצלם והבליין הלאומי שלומי כהן, אין צורך להרחיב. לאחר שבילה את חופשת הפסח בפורטו ריקו, הוא ממשיך במסע למקסיקו, שם פגש בתוך הג’קוזי את פיני איינהורן. בקליינע מתחרט על היום שבו ויתר על קריירת הצילום, ושוקל הסבת מקצוע.

 

ובכנסת ישראל הסתובבו השבוע עיתונאים כחתנים ביום חופתם. אווירת הליצנות לא פסחה על יצו פלדמן (בקהילה) שהערים על  יו”ר כחול לבן בני גנץ והזדהה כיצחק פינדרוס. גנץ, שאכל את הפיתיון, לחץ בחום את ידו של (אולי) השותף הקואליציוני לעתיד.

העיתונאים שלומי גיל, ארי קלמן, ועוד מספר עיתונאים התיישבו על מקומותיהם של ראש הממשלה וחברי הכנסת והריצו דאחקות.

שדר הרדיו מנחם טוקר העלה לחשבון האינסטגרם שלו השבוע סרטון שבו הוא נראה מצחקק עם סבו בן ה-100 (בלי העין הרע).

אלא שמה שיותר היה מעניין הוא מדוע הפוסט מופיע תחת הכותרת “ממומן”? גולשים זריזים ברשתות החברתיות ציינו ל’בקליינע’ כי אין זאת הפעם הראשונה בשבועות האחרונים שטוקר מממן פוסטים שלו לפרסום בפיד שלכם. מנסה לקנות עוקבים חדשים?

ומי שחייך השבוע כל הדרך אל הבנק הוא המפיק החסידי שולם וגשל, שנבחר לפני פסח להפיק את “הקבלת פני רבו” של ש”ס ואל המעיין, לאחר שעיריית ירושלים הטילה וטו על מפיק מפורסם אחר. וזה כבר פירוט התקציב כפי שפרסמה ‘התעוררות’. מי אמר שלזמרים החילוניים משלמים הרבה?

עלויות המופע שפורסמו בדף הפייסבוק של התעוררות, גרמו להרמת גבה או שתיים בקרב חברי התעשיה אודות המחירים הלא נמוכים במיוחד.

עוד משיירי פסח: ל’בקליינע’ נודע כי באחד ממופעי הפסח של מרדכי בן דוד בפלורידה, סירב גדול הזמר החסידי לעלות לשיר ולהופיע מאחר והקהל ישב בערבוביה (משפחות משפחות). רק לאחר סערה ודין ודברים עם מארגני הנופש, מב”ד עלה להופיע לשמחת הנופשים החרדים.

פרידה במוזיקה החסידית: לא נפרט שמות, אך ל’בקליינע’ נודע כי אחד ממפיקי העל בניו יורק סיים את ההתקשרות רבת השנים שלו, עם הטאלנט שלו בשנים האחרונות, אדם שהפיץ המון שמחה ברבים.

ואפרופו מנחם טוקר, בן דודו, עיתונאי דה מרקר נתי טוקר פרסם בשבוע האחרון כי מלך זילברשלג זומן לבירור בתאגיד, לאחר שהופיע בתשדיר פרסומי פעם שניה בלי אישור. מלך גם הפיץ השבוע גרסת ל”ג בעומר ווקאלית של להיטו החדש “כמו מלך”.

קצרצרים: ובמעבר לחליפות קצרות – מארגן הזמרים והאירועים מוישי ביכלר, נצפה בחג הפסח, כשהוא מופיע לראשונה עם חליפה קצרה.

ובארה״ב לקחו את הרעיון של יואלי דיקמן עם החריטה על הגיטרות, צעד אחד קדימה:

מזל טוב לזמר ואיש העסקים יוסי ברגר לרגל הולדת בנו בשעטו״מ, לאחר שתי בנות, ויקרא שמו בישראל: שלמה. לחגיגת הברית שנערכה באולמי וגשל בבני ברק, זרמו הגוורדייה הבני ברקית וחברים מהתעשייה. נצפו בין השאר: יהודה גלילי, ישראל סוסנה, קובי גרינבוים, יואלי ורולי דיקמן, עויזר דרוק, אריק דביר, בני לאופר, אשר גבאי, שרוליק קלצקין, יוני ברגר, שלום ברנהולץ, עמי כהן, חונה דייטש, יענקי רובין, שלומי רבינוביץ, אביגדור מאיר, מאיר בינדר, יוסי פרנקל, משה וינטרוב ופיני שטאובר. האירוע נערך בליווי ווקאלי של מקהלת ‘נרננה’.

מזל טוב לעיתונאי החב”דניק של ‘ישראל היום’ מתי טוכפלד להולדת הבן – הראל משיח.

והשבוע ערך רפי מנת הכנסת ספר תורה ענקית בזכרון. כל החברים באו. גם שר השיכון יואב גלנט השתתף במעמד כתיבת האותיות.

ואילו צביקה כהן, מנהל ההפקה בקול ברמה, חגג יום הולדת 34, והחברים ערכו לו מסיבת הפתעה במסעדת רג’ינה בתל אביב. השתתפו: מנכ”ל הרדיו אריאל דרעי, הנגיד שמוליק הלפרין, המפיק עויזר דרוק  המעבד המוזיקאלי יואלי דיקמן, אנשי העסקים שוקי סלומון ועזרא וייצמן.

עמי מימון, שדרן ‘קול ברמה’, הרצה השבוע במסגרת מזרחי טפחות על סיפורו האישי:

את משה מנס, איש הפרסום, תפסנו בשילת כשהוא לוגם להנאתו קפה הפוך. (“אל תצלם!”)

ולסיום, אושיית ברנז’ה נשית הגיעה במהלך חג הפסח למעונו של אחד הרבנים בישראל וביקשה להסיר את הפאה, לאחר שנפרדה מבעלה.

המשך שבוע שקט!

ראיתם ‘סלב’ חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: [email protected] או לשלוח לווטסאפ 058-4742968– סודיות מובטחת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.