ממשלת הזדון: מפגש חירום בין הרב הראשי לרבני הציונות הדתית

הרב חיים דרוקמן והרב דוב ליאור נפגשו היום עם הרה”ר הראש”ל הגר”י יוסף בלשכתו, בעקבות כוונת הממשלה החדשה והשר לשירותי דת לפגיעה במעמד הרבנות הראשית ורבני הערים, וכן בהכנות לקראת שנת השמיטה.

במפגש החירום השתתפו הרבנים זקני הרבנות הציונית, הרב חיים דרוקמן, הרב דוב ליאור, הרב יהודה עמיחי והרב יוסף ארציאל, במהלך הפגישה העלה הרב הראשי הראשון לציון הגר”י יוסף, בפני הרבנים, את חששו ממדיניות הממשלה החדשה והאשימם כי ברצונם להרוס ולפגוע במעמדה וכבודה של הרבנות הראשית והרבנים הראשים והביע דאגה רבה לגורלה היהודי של המדינה ביצירת השינויים המסוכנים ומרחיקי לכת בנושאי דת במדינת ישראל שמכוונת הממשלה החדשה והשר לשירותי דת מתן כהנא, על ידי הרס הכשרות בפתיחת אזורי הכשרות וכן ממתן האפשרות לאפשר לכל רב עיר להקים בית דין לגיור, וכן מקצבת כהונתם של רבני הערים.

במהלך הפגישה, נמתחה על ידי הרבנים ביקורת קשה על פעילותו של השר מתן כהנא, הרבנים הביעו את הסכמתם וחששם מכוונת הממשלה החדשה לפגיעה במעמד הרבנות הראשית וחיזקו את הרב הראשי על מלחמתו בשמירת מעמדה של הרבנות ומעמד שירותי הדת במדינת ישראל והדגישו את המחויבות לשמור על הדרך והמסורת שבה נהגה הרבנות הראשית מיסודו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק ב-100 השנים האחרונות. בנוסף במהלך הפגישה, הרבנים דנו בהכנות לקראת שנת השמיטה והודו לרב הראשי על כל פעולותיו בנושא.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. צריך כח חרדי של יועצים, ואסטרטגים לפעול בתוך הממשלה, - לעקוף את הבריונים השלוחים שלנו, ולפעול ללא חת, רק ככה נשפיע ונמנע גזירות,

    קריאה לעצניקים, ולכל מי שלא מפחד מגפני ליצמן דרעי. תפעלו לטובת הציבור, ועולם התורה,

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב