רשות ניירות ערך והבורסה לניירות ערך במהלך משותף מפרסמות “קול קורא” לקידום חדשנות טכנולוגית בתחום הברוקראז’ הקמעונאי בישראל

רשות ניירות ערך והבורסה לניירות ערך מפרסמות היום (14.08.2019) לראשונה “קול קורא” המופנה לכלל הגורמים המעוניינים לפעול כברוקר קמעונאי בישראל, בין אם במסחר בניירות ערך ובין אם בהפצה של קרנות נאמנות.

המהלך נועד לאפשר לציבור הרחב ליהנות משירותי מסחר ישירים, מתקדמים, זולים ונגישים יותר ותואם את התכניות האסטרטגיות של הרשות והבורסה לקידום חדשנות טכנולוגית בשוק ההון והוזלת עלויות של השירותים הפיננסיים. כמו כן, צעד זה הינו בהמשך ישיר למודל החדש שמקדמת הרשות “ניהול תיקים 2.0”, שפורסם, לאחרונה, להערות ציבור.

כחלק מגיבוש המהלך ולאחרונה, הרשות והבורסה נפגשו עם כ- 15 גופים שונים ובכוונתן לקדם שינויים ברגולציה ובתקנון הבורסה במטרה להקל עוד יותר על הפעילות של ברוקרים קמעונאים בשוק המקומי, בדגש על הפחתת דרישות הון ודיגיטציה מלאה של תהליך פתיחת חשבון ניירות ערך, כנהוג בשוקי ההון המפותחים והמתקדמים בעולם. צעדים אלו הינם במטרה להגדיל את מגוון הברוקרים הפועלים בשוק ההון המקומי תוך הגברת התחרות על ציבור המשקיעים.

כאמור, הרשות והבורסה מפרסמות היום “קול קורא” במטרה לאפשר לגופים המעוניינים לפעול בשוק ההון המקומי כברוקר קמעונאי, להתייחס ולהעלות את האתגרים המרכזיים והצעדים הדרושים להצלחת המהלך מנקודת מבטם. בהתאם להתייחסויות אשר יתקבלו, הרשות והבורסה יבחנו את השינויים וההתאמות הנדרשות ברגולציה הקיימת וכן שינוי הכללים בתקנון הבורסה לטובת קידום המהלך.

הבורסה והרשות מאפשרות לכלל הגורמים המעוניינים בכך, לבחון את האפשרות לפעול בשוק ההון המקומי כברוקר קמעונאי, להתייחס לנושא ולחסמים המקשים על פיתוח תחום זה בישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.