1 מכל 5 מבני הנוער שפנו לעמותת עלם בשנת 2018 סבל מאלימות במשפחה

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, קיבל לידיו את הדו”ח השנתי של עמותת עלם לשנת 2018. את הדו”ח הגישה לנשיא נשיאת עמותת עלם נאוה ברק. עוד השתתפו באירוע יו”ר העמותה שלמה ינאי, מנכ”לית העמותה, ענבל דור קרבל, מתנדבי העמותה ובני נוער המקבלים סיוע מהעמותה.

במהלך המפגש סיפרו את סיפורן ליאת ורות, בוגרות מרכזי העמותה ברחבי הארץ אשר על אף הקשיים הרבים וסיפור חייהן הקשה, הצליחו לפעול להגשמת חלומותיהן ולהגיע להישגים רבים.

רות גדלה בצפת למשפחה חרדית ועזבה את הבית בגיל 13. אט אט מצאה את דרכה לסמים אך במרכז “הפוך על הפוך” של עלם ראתה מקום תומך ומייעץ. לאחר תקופה נוספת ברחוב, בגיל 18 חזרה רות בשנית למרכז, שם פגשה את נסיה אשר אותה היא מתארת כאמא מדהימה שסייעה לה רבות בהליך הטיפולי והשיקומי. רות זכתה לסגור מעגל ולשרת במסגרת שירות לאומי באותו המרכז, וכיום חולמת ללמוד עבודה סוציאלית ומשפטים במטרה לעזור לנוער הנמצא כיום במצב בו היתה היא עצמה.

נשיא המדינה פתח את דבריו ואמר: “את הדו”ח של עלם מלוות תחושות סותרות. מצד אחד, גאווה חברתית, על חברה אזרחית שהפליאה להקים ארגון עם חזון, עומק ותרומה. ומצד שני, אנו נפגשים עם נתונים קשים ובעיות מחריפות שמעוררות דאגה. הנערים והנערות שנסיבות חייהם הובילו אותם אל הרחוב, על מצוקותיו ואכזריותו, הם הילדים והילדות שלנו.

הנשיא הודה לעובדי ומתנדבי העמותה על עבודת הקודש אותה מבצעים יום-יום ואמר: “אתם בעלם, הובלתם ומובילים את השיקום והחיבור של נוער בסיכון עם הרבה מסירות, אהבה ושיח בגובה העיניים. פעם נוער בסיכון היה ברחוב, כיום מתברר שהסיכון הוא לא רק ברחוב, אלא גם כשנמצאים במחשב בבית וגולשים ברשתות החברתיות. אתם נמצאים יחד עם הנערים והנערות איפה שהם נמצאים. הם לא צריכים לחפש אתכם, אתם יוצאים לחפש אותם.”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.