הח"כים החרדים מגיבים בחריפות לאלימות המשטרה

בעקבות התיעודים הקשים שפורסמו בשעות האחרונות בכל הריכוזים החרדים – שוחח כעת יו״ר ש״ס השר דרעי עם מ״מ מפכ״ל המשטרה מוטי כהן והתריע בפניו כי ההתנהגות הקשה של השוטרים בכל הריכוזים החרדים

בעקבות התיעודים הקשים שפורסמו בשעות האחרונות בכל הריכוזים החרדים – שוחח כעת יו״ר ש״ס השר דרעי עם מ״מ מפכ״ל המשטרה מוטי כהן והתריע בפניו כי ההתנהגות הקשה של השוטרים בכל הריכוזים החרדים, ייגרמו לאווירה קשה ולפגיעה בשמירת ההנחיות בתוך ציבור שרובו המוחלט שומר על כל ההנחיות וההוראות.

השר דרעי עדכן את מ״מ המפכ״ל כי עד כניסת הכוחות לרחובות הריכוזים החרדים, היה שקט מוחלט ושמירה מלאה של כל ההנחיות. מר כהן התחייב בפני השר דרעי כי הוא יבדוק את הנושא לעומק ויפעל להוריד את ההנחיות לשטח.

בתגובה לכאוס ולאלימות המשטרתית ברחובות הערים החרדיות קורא יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס למנות בדחיפות מפכ"ל קבוע שיגיע מחוץ לשורות המשטרה

"צמרת הפיקוד של משטרת ישראל שכחה כי מולם נצבים אזרחים שווי זכויות ולא אויבים. במקום לפעול בשום שכל ובאיזון באכיפת תקנות הקורונה, פעלו היום השוטרים באלימות משולחת רסן, תוצאה של הסתה תקשורתית וריקבון מוסרי בצמרת הפיקוד המשטרתי.

"יש למשטרה שלל דרכים לאכוף את התקנות, אבל היא בחרה בדרך הקלה – לשלוח פלוגות לרחובות הערים החרדיות כדי להראות נוכחות. לא אכיפת התקנות עניינה את הקצינים החתומים על ההוראה, אלא הדיפת טענות התקשורת על העדר נוכחות בערים החרדיות.

"אם קציני משטרת ישראל שכחו את ערכיה הבסיסים של המשטרה – שירות והגנה, אין פתרון אחר מלבד מינוי מפכ"ל קבוע שיגיע מחוץ לשורות המשטרה, מארגון עם ממשק אזרחי. אחד שיידע שבצד השני יש אזרחים שווי זכויות ולא אויבים".

יו"ר יהדות התורה ח"כ יעקב ליצמן מגיב הערב לגל האלימות כלפי הציבור החרדי: "ההתנהגות האלימה שראינו היום כלפי חרדים היא תעודת ביזיון למשטרה. אנשים שאמורים לשמור על החוק והסדר, מפירים כל נורמה ציבורית, פוגעים בחפים מכל עוול ומפעילים אלימות כלפי ילדים וחלשים. קורא לשר הבט”פ אוחנה לבער התנהגות זו מהמשטרה לאלתר. לצד זאת יש לראות בחומרה אותם כלי תקשורת שהבעירו את המדינה, נגד התנהגות המשטרה כלפי המפגינים בגשרים ובבלפור בכדי להדהד את המחאה הפוליטית, נדם קולם מול נאקת החרדים שהוכו ללא רחם".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. החסידים הם הבעיה לא מתאימים עצמם למדינה מחדרנית

  חבל מאוד תמיד חשבתי שהחסידים הם השפויים ביותר במגזר מתברר שלא

  אבי |
  הגב
 2. לא נורמלים. שכל אחד יעשה מה בא לו. מדינה בתוך מדינה. וכך ננצח את הנגיף שהרג בריכוזים החרדים

  רבבות. בגלל אי זהירות.

  בני הפרנק |
  הגב