התנגדות במועצת של 'דגל התורה' לחוק ירושלים

מדיווח שהגיע ל'אקטואליק' עולה כי שלושה מחברי מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' מתנגדים לחוק ירושלים, והחליטו כי יש לכנס את המועצת כדי להגיע להכרעה

מצוקה לא קטנה מגיעה בימים אלו מצד סיעת 'דגל התורה', לאחר דיווח שהגיע למערכת אתר 'אקטואליק' על כך ששלושה מחברי מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' התנגדו לחוק החדש של השר בנט הנקרא חוק ירושלים, והחליטו כי יש לכנס את המועצת כדי להגיע להכרעה בעניין, חשוב לציין שאם יוחלט לבסוף להתנגד לחוק, עלולה להיווצר בעיה לחברי דגל התורה שכן באגודת ישראל החליטו לתמוך בחוק.

ההחלטה מגיעה בעקבות לאחר שבתחילת השבוע אמר יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני לאתר 'אקטואליק' "לא יתכן שמחוקקים חוק ייסוד מעל ראשנו מבלי לערב אותנו, זה חוק חשוב ובהסכמים הקואליציונים נאמר שכל חוק יסוד צריך לעבור על דעת כל המפלגות, ואנחנו דורשים להתייעץ עם גדולי ישראל ורק לאח"מ להחליט אם להצביע בעד החוק או להתנגד לו".

גורם בכיר ב'דגל התורה' אמר היום לאתר 'אקטואליק' כי "שום דבר לא סגור, החכי"ם של דגל העלו את הטענות כלפי חלק מגדולי ישראל ואלה טענו שיש בעיה לקבל החלטה ולדעתם צריך לכנס את המועצת כדי להחליט, יתכן גם שההחלטה תקרא בסמיכות להצבעה, הכל פתוח".

כזכור, לפני מספר ימים הגיש השר נפתלי בנט את חוק ירושלים שקובע כי לא ניתן לחלק את ירושלים ע"י כל גורם מדיני כלשהו, אלא אם כן הוא הגיע למליאת הכנסת ועבר ברוב של 80 חכי"ם.

עוד קודם לען עמד החוק לפני משבר לאחר שאנשי נתניהו דרשו אפשרות להטלת וטו שלו לאורך התקדמות החקיקה. לבסוף הטיל נתניהו את זכות הווטו שלו, ודחה את ההצבעה על החוק, השר בנט התנגד לדרישות אנשי נתניהו והתעקש שהחוק יעבור במתכונתו הנוכחית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.