טרנדים בעיצוב הבית

שינוי בעיצוב הבית, ולו הקל ביותר, יכול לעשות הבדל עצום ולגרום לכם לתחושה שונה בבית. כמו לכל דבר בחיים גם  שמדובר בתחום כמו הום סטיילינג, ישנם כללים שיעזרו לכם להימנע ממלכודות עיצוב מיותרות. אז לפני שאתם פותחים את הארנק ומתחילים לעצב מחדש תקראו את המאמר הזה שיסכם לכם את הטרנדים הכי עכשוויים בעיצוב הבית ובתחום ההום סטיילינג ויעזור לכם מעיצובים שכדאי לכם להימנע בעת העיצוב מחדש.

תאורה

אפילו את יופיו של החדר הכי יפה מבין החדרים המעוצבים ניתן לסכל באמצעות תאורה רעה. החללים המזמינים והנעימים ביותר אלו החללים שמלאים בשכבות רכות שונות של תאורה בגבהים שונים (נברשת, מנורת רצפה, מנורת שולחן כבודה וכיוצ"ב) ולא רק מקור אור קשה אחד. אם בחלל המעוצב יש אור טבעי – השתמשו במראות להאיר את החדר על ידי שיקוף האור הטבעי.

תאורה וצבע משפיעים על מראה החדר ותפיסתו כמרווח או צפוף
תאורה עושה את ההבדל – תמונות באדיבות טמבור

 

אל תלכו באופן עיוור אחרי מגמות וטרנדים

כל אחד ואחת מאתנו רוצים שעיצוב הבית וההום סטיילינג שלנו יהיה עדכני, אבל צריך מאוד להיזהר עם השילובים של כל טרנד בתוך הבית שלכם. לדוגמא, אם יתברר שהצבע ורוד פוקסיה הוא הצבע הכי חם השנה, זה עדיין לא אומר שאתם צריכים לצבוע את כל הקירות שלכם בצבע זה. בדיוק כמו אופנה, ישנם טרנדים שעובדים טוב יותר עבור אנשים מסוימים ועבור אחרים פחות. כך גם טרנדים בעיצוב הבית – תתאימו לבית שלכם את מה שמתאים לו ולצרכים שלכם.  במקום עיצוב הגוונים הכהים הרווח העולם, אתם יכולים פשוט לצבוע קיר אחד בצבע כהה, בכדי לתת את האפקט הדרמטי הרצוי.

 

אל תדחפו ותצמידו רהיטים לקירות

אלו שבקיאים בתחום עיצוב הבית יכולים להתכווץ במקום שהם רואים רהיטים שנדחפו בצמוד לקיר באופן סיסטמטי. ברוב הפעמים לא רק שהדבר יוצר חלל מוזר עם ריק באמצע החדר, אלא שזה גם יוצר אווירה רשמית ולא מזמינה.
עשו שימוש חכם ומוצלח יותר בשטח החדר שלישי לכם. סדרו את הרהיטים בתוך החדר ולא נגדו וכך תצרו אווירה חיובית ומזמינה. תבטחו בנו שאנו אומרים שלאף אחד לא יהיה אכפת לראות את הגב של הספה שלכם.

לא להצמיד את הרהיטים לקירות - התמונות באדיבות טמבור
לא להצמיד את הרהיטים לקירות – התמונות באדיבות טמבור

חומרים ממוחזרים

המגמה הירוקה שנתפסה חזק בשנת 2015 עודנה כאן ובתקווה רבה שהיא תישאר אתנו לעוד זמן רב. למה אנחנו אוהבים את זה? כי מעצבים מוצרים דרכים מופלאות למזער בזבוז ולמחזר חומרים ישנים ושחוקים לדברים מרהיבים, יפים ומיוחדים.

ניתן לעשות שימוש חוזר בחומרים כגון עץ וזכוכית ולעצבם מחדש בכדי לקבל פריט בעל מראה עתיק ומעניין – לדוגמא לקחת עץ ממיטה ישנה ולהסב אותו לשידה או שולחן לסלון. חומרים כגון פקקים, במבוק, מתכות ממחוזרות, אלומיניום, פלדה וכמובן גם עץ וזכוכית הפכו לאופנתיים בעיצוב מטבחים וחדרי אמבטיה.

 

מסגרות שחורות לחלונות

אין דרך טובה יותר למשוך תשומת לב לאחד הדברים החשובים בביתכם, מאשר עם מסגרת כהה ונועזת! האור הטבעי אשר נכנס דרך החלון לחלל ביתכם הוא חיוני. הדבר מקבל משנה תוקף בעיקר אם ישנו נוף שנשקף דרך החלון. חלון עם מסגרת שחורה מכניס ממד דרמטי לחדר ומדגיש את האור שנכנס דרכו.

 

שימוש בחומרים שאינם תואמים

שימוש בחומרים שאינם תואמים הינו אלמנט עיצובי נועז שגורם להרבה אנשים להיות עצבניים, במיוחד אם זה בתחילת הפרויקט. אבל שהדבר יוצא לפועל בצורה נכונה, זה מוסיף עניין מיידי לכל חלל. זהו טרנד מסוכן, אבל הוא מוציא בבת אחת את המשעמם החוצה ומביא עמו אופי מיוחד וייחודי שמעורר התפעלות באופן מידי.

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.