"אני נלחמתי, כי מגיע לנו יותר" / יוסי גרין

"הדבר הכי חשוב הוא לימוד תורה ועזרה לאברכים. אבל היי, יש פה ציבור הולך וגדל שחוץ מלהביט בו, אתם לא עושים כלום. והציבור הזה הולך לעבוד, כדי לפרנס משפחה".

כבר קרוב לשבועיים, שאני וחבריי המזוהים עם ציבור החרדים העובדים, הצעירים, הסטודנטים, מנסים להביא מועמד מטעמינו שיוצג במקום השמיני במפלגת יהדות התורה.

מצד אחד, היה למהלך הזה הסכמה מקיר לקיר. עסקנים, עיתונאים, ואף חברי כנסת מיהדות התורה, נתנו את הסכמתם ואמרו חד משמעית- כי צריך לתת ייצוג לציבור זה, והם נתנו את התחושה וההרגשה ש"הנה זה קורה".

העלינו שמות, כתבנו מסמכים, אבל דחו אותנו. פעם אחר פעם מסיבות לא מובנות ולא ענייניות. על ידי כמה עסקנים, שמבחינתם, זהו חוק בל יעבור! החרדים העובדים יחפשו להם בית אחר. הם לא בפרשה בכלל. לא בבית ספרנו. הם מנעו ומונעים מאיתנו מהלך שכזה.

ועל כך אני זועק- עד מתי? עד מתי העסקנים ינהלו אותנו? וכי איננו חרדים? גם אנו אוהבי ה', משומרי ומקיימי מצוותיו. מדוע ייגרע חלקינו?

אבל אני- נלחמתי. ועד הרגע האחרון. כי מגיע לנו יותר.

ברור שהדבר הכי חשוב הוא לימוד תורה ועזרה לאברכים. אבל היי, יש פה ציבור הולך וגדל שחוץ מלהביט בו, אתם לא עושים כלום. והציבור הזה הולך לעבוד כדי לפרנס משפחה, כדי לשלוח את הילד לתלמוד תורה טוב בתקווה שייצא אברך מוצלח, ומתפלל שבתו תישא תלמיד חכם. גם אם הוא יצא לעבוד, הרי שהשקפתו לא נפגמה. להיפך, הוא עושה זאת כדי לקיים את מצוות ה' "וחי בהם", שיוכל לחיות, בין אם מבחינה גשמית או נפשית כי לא ניחן ביכולות של למידה.

אך כעת, כשברור לי באופן וודאי עד כמה הכל רקוב מבפנים, לא נותרה ברירה, אלא לחפש בית אחר. בית אמיתי. לא כזה שמבקש מימך רק לפנות את הזבל ולכבות את האור אחרון, כי "צריך אותך לעשירי" ו- כי הרי "כולנו חרדים"…

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רק תסביר, במה אתה רוצה ייצוג? מה יתן נציג שלך בכנסת? שלא יתן כל נציג חרדי אחר?
  איזה הנאות רוצים לספק לעצמם חרדים עובדים?
  תסבירו, על מה אתם נלחמים? מה חסר? מה אתם רוצים להשיג?
  זה לא נורמלי המצב הזה, כל קבוצת אנשים בכל גודל שהיא רוצה ייצוג. אין כאן מה לייצג, אתם חרדים, תצטרפו למפלגה החרדית, אתם לא חרדים, תצטרפו למפלגה אחרת…
  זה לא מתחיל להיות קשור מה תחום העיסוק שלכם.
  כמו שיקומו הצמחונים החרדים ויגידו רוצים ייצוג,
  כמו שיקומו הגבוהים החרדים ויגידו רוצים ייצוג.
  תרגעו,
  כולם מיוצגים, ואין שום דבר שיוכל להשיג 'נציג' משלכם, שלא יוכל להשיג הנציג התשיעי ברשימה.

  יהודה |
  הגב