מפתיע: הנשיא האוסטרי הגיע ל'בית שמואל'

נשיא אוסטריה אלכסנדר ואן דר בלן הגיע היום (שני) לביקור מיוחד בשכונת מטרסדורף הירושלמית במסגרת ביקור מדיני בישראל, כשבשיאו פסע בין כותלי ישיבת 'בית שמואל' המעטירה, שמקור היווסדה באוסטריה. הצלם קובי הר צבי תיעד

נשיא אוסטריה אלכסנדר ואן דר בלן הגיע היום (שני) לביקור מיוחד בשכונת מטרסדורף הירושלמית במסגרת ביקור מדיני בישראל, כשבשיאו פסע בין כותלי ישיבת 'בית שמואל' המעטירה, שמקור היווסדה באוסטריה.

הנשיא התקבל בחביבות על ידי רב שכונת מטרסדורף וראש ישיבת 'בית שמואל', הגאון רבי יצחק עהרנפלד, כשהשניים מסיירים בצוותא בבית המדרש ובקריית הישיבה. הנשיא התעניין בנעשה במגזר החרדי בישראל.

כן התעניין האורח הרם בלימודם של מאות בחורי הישיבה ואברכי הכולל ששקדו באותה העת על סדר לימודם מבלי משים לאורח המתהלך ביניהם.

ראש הישיבה הגר"י עהרנפלד אמר בטקס קבלת הפנים כי "השכונה והישיבה מהווים המשכיות של הישיבה והשכונה שמקורה באוסטריה" כאשר ראש הישיבה מציין בתוך דבריו כי "בישיבה לומדים את ספרו של החתם סופר שהיה מגדולי ראשי הישיבות באירופה ומרבני קריית מטרסדורף באוסטריה".

הנשיא ואן דר בלן נאם גם הוא ופנה לראש הישיבה; "סבך החתם סופר היה מהרבנים הטובים והגדולים שאי פעם היו בהסיטוריה", הנשיא ציין, "היום אתם גרים בירושלים אבל העם האוסטרי לא שכח את העם היהודי שהוא חלק מהעם האוסטרי, אנחנו לא רוצים לשכוח – אנחנו רוצים לזכור את העם היהודי הנפלא שכיום אנחנו מבקרים את ההמשכויות שלו".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.