נהיגה בשכרות

חוקי התעבורה הם חוקים שמטרתם היא לסייע לכביש להיות מקום בטוח יותר עבור נהגים ולדרכים להיות מקום בטוח יותר עבור הולכי הרגל. לכן, אדם אשר נתפס עובר עבירת תנועה כלשהי, צפוי לקבל עונש

בעוד שישנם עונשים קלים יותר לעבירות תנועה שונות כגון: אי ציות לתמרור, שימוש במכשיר הטלפון הנייד במהלך הנהיגה ועוד, אולם ישנם עבירות אשר לגביהן נקבע עונש מינימום, כאשר בעבירת נהיגה בשכרות, ישנו עונש מינימאלי של שנתיים פסילה בפעם הראשונה. אם נתפסת נוהג תחת השפעת אלכוהול וזומנת לבית המשפט לתעבורה לדיון, הרי שחשוב מאוד שתבחר בעורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה בתחום, על מנת שייצג אותך בצורה הטובה ביותר בבית המשפט לתעבורה ויסייע לך לקבל עונש קל בתום תהליך המשפט.

נהיגה בשכרות- במה מדובר

כאשר מדובר בנהיגה בשכרות, מדובר על נהג אשר נתפס נוהג מעל הרף המותר. כל שוטר יכול לעצור כל נהג, בכל זמן, עבור ביצוע בדיקת אלכוהול. בדיקה זו נערכת בשתי דרכים: בדיקת נשיפה המתבצעת במכשיר מיוחד הקרוי: ינשוף או בדיקת דם. על הנהג לשתף פעולה עם השוטר אשר מבקש ממנו לעבור בדיקה מעין זו. במידה והאדם לא שיתף פעולה הרי שניתן להתייחס אליו כאל נהג אשר נתפס נוהג בשכרות גם ללא הוכחת הבדיקה ובהתאם לכך, לזמנו לדין. כאשר אדם נמצא בבדיקה כנוהג תחת השפעת מינון גבוה מכפי שמותר, הרי שהוא יקבל כתב אישום על נהיגה בשכרות ויזימון לבית המשפט לתעבורה.

זומנת לבית המשפט בגין נהיגה בשכרות- מה צפוי לך?

אם זומנת לבית המשפט בגין נהיגה בשכרות, הרי שעומדות בפניך 2 אופציות: אתה יכול להודות בעבירה ולקבל את העונש הדרקוני של שנתיים פסילת רישיון או שאתה יכול להיאבק על חפותך. בין אם החלטת להודות ובין אם החלטת להיאבק, על מנת להקל בעונשך, כדאי מאוד להיעזר בייצוג של עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה בתחומו. עורך דין תעבורה מקצועי ידע כיצד לייצג אותך בצורה הטובה ביותר בתהליך המשפטי, על מנת להקל עד כמה שניתן את העונש שלך. חשוב לציין שהעונשים אשר ניתנים בגין עבירת נהיגה בשכרות יכולים להיות חמורים מאוד: כך למשל, ניתן לשלול את רישיונו של האדם לפרק זמן של עד שנתיים וכן, להטיל על האדם קנס כספי גבוה ועונש מאסר. העונשים חמורים יותר אם לא מדובר בפעם הראשונה שהאדם נתפס נוהג בשכרות. מכל מקום, הגעה לבית המשפט לתעבורה בליווי וייצוג של עורך דין תעבורה, זהו הדבר הנכון והטוב ביותר לכל אדם שנתפס נוהג בשכרות וזומן לבית המשפט.

כיצד בוחרים עורך דין תעבורה

על מנת לבחור עורך דין תעבורה בצורה הטובה ביותר עבור ייצוג במשפט המתנהל בגין נהיגה בשכרות, חשוב מאוד לבחור בעורך דין תעבורה מומלץ ומקצועי. מעבר להמלצות חיוביות אשר תקבלו מלקוחות של עורך הדין, כדאי מאוד לבדוק האם עורך הדין ייצג בעברו נאשמים בעבירת נהיגה בשכרות והאם יש לו סיפורי הצלחה בייצוגים מעין אלו. כיום ניתן למצוא לא מעט עורכי דין תעבורה ולכן, אין ספק שחשוב מאוד וכדאי לבחור רק בעורך דין תעבורה בעל מוניטין חיובי, אשר מוכר וידוע כעורך דין שבכוחו לסייע לכל אדם בייצוג הולם מול בית המשפט לתעבורה, בעבירות נהיגה בשכרות ובעבירות תנועה בכלל.

נהיגה בשכרות היא עבירה חמורה, אשר יכולה לגרור אחריה עונשים כבדים לאדם אשר עבר אותה. לכן, אם נתפסת נוהג בשכרות, עדיף שלא תנסה להתמודד עם הסיטואציה בכוחות עצמך דבר אשר עלול לעשות נזק ותפנה באופן מידי לעורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה בתחומו, אשר ינהל עבורך את התהליך ויסייע לך לצאת ממנו בשלום ללא פסילת המינמום.

נכתב על ידי עורך דין ערן עקראוי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.