תעשיית הפייק נויז ב-CNN נחשפת

אחד המפיקים הראשיים ברשת CNN, צולם בסתר על-ידי אקטיביסט שמתעד בסתר, כשהוא מודה כי הרשת האמריקנית עוינת את הנשיא טראמפ וכי כל הכתבות כנגדו נועדו בשביל לייצר רייטינג. צפו

תעשיית הפייק נויז נחשפת: שלושה עיתונאים ברשת CNN התפטרו לאחר שפרסמו כתבה לא מאומתת שעסקה על המעורבות הרוסית בתוך מסדרונות הממשל האמריקני.

הכתבה פורסמה באתר הרשת ביום חמישי, והוסרה כעבור מספר שעות, הרשת פרסמה התנצלות מאוחר יותר.

בכתבה נכתב שסקרמוצ'י שוחח עם מנהל קרן ההשקעות, קיריל דמיטרייב, באפשרות שארה"ב תסיר את הסנקציות. בפועל,   דימיטרייב טען כי הנ"ל בסך הכל ניגש אליו במסעדה, וכי השיחה לא עסקה כלל וכלל בהסרת הסנקציות. המקור ככל הנראה היה לא מבוסס דיו.

במקביל, אחד המפיקים הראשיים ברשת CNN, צולם בסתר על-ידי ג'יימס אוקיף, אקטיביסט שמתעד בסתר, כשהוא מודה כי הרשת האמריקנית עוינת את הנשיא טראמפ וכי כל הכתבות כנגדו נועדו בשביל לייצר רייטינג.

בוניפילד אמר לעיתונאי ש- PV שאין כרגע אף הוכחה להאשמות כנגד טראמפ ורוסיה, והוא אף מודה שהסיקור הנוכחי הוא רק על-מנת להשיג רייטינג גבוה.

וכך נשמע התמליל: העיתונאי: "אתה מאמין שהסיפור הרוסי הוא קצת משוגע, נכון?" בוניפילד: "אפילו אם רוסיה הייתה מנסה להטות את הבחירות שלנו קצת, אנחנו מנסים להטות את הבחירות שלהם,  אנחנו בחוץ מנסים להטות ממשלות. אתה מנצח בגלל שאתה מכיר את המשחק ואתה משחק כמו שצריך. היא (הילרי) לא שיחקה אותו נכון"

העיתונאי תוהה "אז למה CNN מנסה באופן קבוע להעלות טענות, רוסיה ככה ורוסיה ככה?"

בוניפילד: "בגלל הרייטינג"

עיתונאי חוקר: "רייטינג?"

בוניפילד: "הרייטינג שלנו בשמיים עכשיו"

העיתונאי : "אז אני מבין שהכל רייטינג, נכון?"

בוניפילד: "זה עסק, אנשים חושבים שיש למדיה אתיקה… אבל, כל מחויבות אתית שדיברנו עליהם בבית הספר לעיתונות, אתה חושב לעצמך, זה חמוד. ממש חמוד. פה זה עסק…"

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.