אב הפעוט מברכפלד מירר בבכי: “מבקש ממך שמעון חיים שתתפלל עלי ועל אמא שישים קץ לצרותינו”

מאות מתושבי שכונת ברכפלד במודיעין עילית ליוו הערב למנוחות את הפעוט שמעון חיים מושקוביץ בן התשעה חודשים שהלך לעולמו לאחר שנחנק בעת שהותו במשפחתון. האב מירר בקול בוכים בהספדו: צפו

מאות מתושבי שכונת ברכפלד במודיעין עילית ליוו הערב למנוחות את הפעוט שמעון חיים מושקוביץ, בן התשעה חודשים שהלך השבוע לעולמו לאחר שנחנק בעת שהותו במשפחתון.

אביו, ר’ יצחק בצלאל, מירר בבכי יחד עם כל הקהל שגעה אחריו בבכי. האב הודה להקב”ה על הפקדון. “אני משתדל להאמין כי תמה תקופת הפקדון, קראו לו שמעון חיים כולו שמח כולו חיוך”, התייפח האב, וביקש מהפעוט הרך “שיתפלל עלינו ועל האמא שישים קץ לצרותינו”.עין לא נותרה יבשה בעת מסע ההספדים שנערך תחת גשם שוטף.

 

צפו בהספדים


המרא דאתרא של ברכפלד הגר”י זיכרמן שליט”א ספד בקול בוכים למשפחה: “המשפחה צריכה לדעת כי את אשר יאהב ה’ יוכיח והם אלו שנבחרו להיות אכסנייה ולכפר על החטאים של עם ישראל. הרב זיכרמן קרא בדבריו להפסיק עם הרכילות ולהרבות בתורה ובמעשים טובים.
בהלוויה ספד גם הסב שקרא לעשות חשבון נפש למה תינוקות הולכים בטרם עת.

מוקדם יותר דיווחנו בתום דיון שהסתיים בבית המשפט השלום בירושלים החליט השופט צימרמן לשחרר לקבורה את גופת התינוק שנחנק בפעוטון בברכפלד ללא נתיחה.

במהלך הדיון ביקש עו”ד דרור שוסהיים שהמשטרה תגיש מכתב מהמכון לרפואה משפטית עם תוצאות הסיטי והבדיקה החיצונית. בזק”א מסרו כי לאחר הפסקה הגיע המכתב מהמכון שהוריד את החדש לפלילי אבל לא נתן את סיבת המות כי – סיבת מוות אפשר לדעת רק בנתיחה.

כאמור בית המשפט דחה את בקשת הפרקליטות והורה לשחרר את הגופה מידי לקבורה.

בשעה זו חוסמים מאות קנאים את צומת יחזקאל -צפניה בירושלים, בעקבות דרישת המשטרה לבצע נתיחה שלאחר המוות בפעוט שמעון חיים ז”ל שנחנק למוות בפעוטון בשכונת ברכפלד במודיעין עילית.

המשטרה מסרה בתגובה: כמה עשרות מפגינים קיצוניים מפרים את הסדר הציבורי בשכונת מאה שערים בירושלים וחוסמים את התנועה לסירוגין.
כוחות המשטרה שנמצאים במקום, פועלים להזרמת התנועה והשבת הסדר הציבורי.
עד כה השיבו השוטרים את התנועה ברחוב יחזקאל, לאחר שהמתפרעים גררו מספר פחים למרכז הכביש.

לאחר כ-24 שעות של דיונים בין גורמי משטרה/פרקליטות/ מכון לרפואה משפטית, הוחלט על ידי הצדדים ללכת לבית המשפט לבקש צו לנתיחת הגופה של התינוק שנחנק למוות אמש בשכונת ברכפלד במודיעין עילית בעת שהותו אצל המטפלת.

צילום: מחאת החרדים הקיצוניים


המחלקה המשפטית של זק”א תייצג ע”י עו”ד דרור שוסהיים את המשפחה, כך מסר מיכאל גוטווין רכז המחלקה המשפטית.

הפעוט שנחנק למוות אתמול בפעוטון הוא שמעון חיים מושקוביץ, בן תשעה חודשים, בן למשפחה מחסידות אלכסנדר. אביו ר’ יצחק בצלאל הוא אברך כולל, ואמו מלכה מזכירה במחלקת רכש בעיריית מודיעין עילית.


בשעה 12:38 התקבל דיווח במוקד 101 של מדא במרחב איילון על פעוט מחוסר הכרה בפעוטון במודיעין עילית. חובשים ופראמדיקים של מד”א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי”ח שיבא בתל השומר פעוט כבן 9 חודשים במצב קריטי תוך כדי פעולות החייאה.

החובשים הוזעקו למעון בעיר שם גילו את הפעוט ללא רוח חיים.

יצחקי קרוייזר חובש באיחוד הצלה שהשתתף בפעולות ההחייאה סיפר: “למוקד איחוד הצלה התקבלה שיחה מהמטפלת כי הפעוט נחנק תוך כדי האוכל ואיבד את ההכרה. הגעתי למקום בתוך כחצי דקה מקבלת הקריאה ויחד עם צוות ניידת טיפול נמרץ וחובשים נוספים ביצענו פעולות החייאה על הפעוט. לאחר מכן הוא פונה לבית החולים תוך כדי המשך פעולות החייאה במצב אנוש”.

חובש רפואת חירום במד”א משה חמד סיפר: “הייתי בסמוך לפעוטון שכשקיבלתי את הדיווח על האירוע והגעתי למקום רכוב על אופנוע. הפעוט היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה וסיפרו לי שהוא איבד את הכרתו בזמן האוכל. ביצעתי בו יחד עם צוות הניידת טיפול נמרץ שהגיע במהירות למקום וכוננים נוספים פעולות החייאה והוא פונה במצב קריטי תוך כדי טיפול רפואי מציל חיים לבית החולים שם הרופאים ממשיכים להאבק על חייו.”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.