אדמו”רי אלעד במכתב תמיכה בפרוש

ועדת הרבנים החסידית באלעד הודיעה השבוע כי היא זו שתנהל את המו”מ מול דגל התורה וש”ס

 

 

על רקע המאבקים והגוש החוסם שהקימו דגל התורה וש”ס נגד ראש העיר אלעד ישראל פרוש, הוא זוכה השבוע למכתב תמיכה גורף ונדיר מהאדמו”רים, הרבנים ועשרות קהילות חסידיות בעיר.

כ”ק מרנן ורבנן האדמו”רים שליט”א יחד עם רבני קהילות החסידים בעיר אלעד, פרסמו מכתב תמיכה בראש העיר הרב ישראל פרוש, תוך שהם מביעים מחאה חריפה נגד גורמים שלא בוחלים בצעדי מלחמה בו, הכוללים מסירות והליכה לערכאות.

במכתב שנשלח בשם “איחוד הקהילות החסידיות באלעד”, כותבים מרנן האדמו”רים שליט”א ורבני הקהילות שליט”א “באנו בשורות אחדות אלה בדברי חיזוק והבעת תמיכה בהאי גברא רבא, שלוחא דרבנן ושלוחא דידן, שליח המוסר נפשו בשליחותו, בנאמנות רבה ובהתמסרות אין קץ בתפקידו מזה כחמש שנים כראש העיר אלעד ה”ה הרב ישראל פרוש שליט”א”.

בהמשך, כותבים האדמו”רים ורבני הקהילות שליט”א “כגברא דמרא סייעא, זכה בשנים האחרונות לפעול רבות ונצורות למען העיר אלעד ולהרים קרנה בכל תחום, למען תושביה ולמען עתידה. כשהוא משכיל לפעול יחד עם כל הקהילות, העדות והזרמים בעיר אלעד, לשביעות רצון כולם. ועתה, לאחר תקופת הבחירות שחלפה, ואשר בה הוא נשלח שוב על ידי גדולי התורה והחסידות מאורי הדור חברי מועצת גדולי התורה שליט”א לעמוד שוב בראשות העיר, ובחסדי השי”ת הוא גם הצליח ונבחר לעמוד שוב בראשות העיר”.

במכתב מובעת מחאה חריפה מאוד על הגורמים שפנו לבית המשפט בדרישה לביטול הבחירות תוך הטלת רפש על ראש העיר. הרבנים כתבו כי, “באנו להביע מחאה אדירה על אותם גורמי שוליים שלא בוחלים בשום אמצעי, ולאחר שבמהלך השנים האחרונות פעלו בהיחבא ובמסתרים והיו בכלל ארור מכה רעהו בסתר לקלקל ולהשחית כל דבר נכון וראוי שהקים ראש העיר לבקשתם של גדולי ישראל ופגעו אף במוסדות ישיבות קדושות ועוד – עתה הגדילו חוצפתם, ובעזות מצח ההינו לשלוח יד בתורת משה, ותבעו בערכאות נגד דעת גדולי ומאורי הדור שליט”א ועל החלטתם לתמוך במועמדותו של הרב ישראל פרוש, בתואנות בליעל שונות ומשונות שיסודם שקר וכזב, כשכל מטרתם הוא למנוע את המשך השלום והאחדות בעיר אלעד תוך הטלת רפש וחוצפה במורי דרכנו שליט”א.

“וכדי שלא ישתמע דמדשתקי ניחא להו ח”ו, הרינו מבהירים את מחאתנו והתראתנו כלפי אותם גורמים, אשר לא יינקו מדין שמים כדין המרים יד בתורת משה רח”ל”.

הרבנים גם מרמזים לתמיכה שניתנת לאותם גורמים שעתרו והלשינו מחברים בסיעות בעירייה, כשהם “קוראים לכל קהילות הקודש בעיר אלעד ובפרט בעומדנו כיום, לבל נהיה כפויי טובה. הבה נקיים את הנאמר בתורה “אל תעמוד על דם רעך” השמיעו את מחאתכם שלא יתפרש דנייחא לכם, ותעשו הכל כדי להחזיר השלום והאחווה לעיר למען ייטב להם כל הימים”.

ועדת הרבנים החסידית הופכת לדומיננטית יותר בשבוע האחרון, כאשר כזכור לפני מספר ימים שיגרו רבני הקהילות מכתב לרבני דגל התורה, בו הם מפרטים את העובדות על אי התקדמות המו”מ למרות פניות חוזרות ונשנות של ישראל פרוש לדגל התורה וש”ס. הרבנים גם קבעו כי הם אלה שייצגו את אגודת ישראל במשא ומתן ועל כן הם ממתינים לפניה מטעם דגל התורה, פניה שלדבריהם עדיין לא הגיעה עד לרגע זה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ערכאות? משהו חדש באלעד?

    אם אתם מניחים שמי שפנה לערכאות כרגע היו אנשי ש”ס ודגל התורה שעשו שימוש באדם אחר, אז מי אתם מניחים היה זה שפנה לערכאות לפני הבחירות ע”מ לפסול את פינדרוס?!!!
    אני לא יודע מי זה היה אבל ההגיון צריך להיות זהה והערכאות הם אותן ערכאות והאיסור הוא אותו איסור וככל שהתאוריה נכונה הרי לפנינו צעקת הקוזק הנגזל מהדורת תשע”ט…

    שלמה שלמה |
    הגב