אלפים בהפגנת השמאל: “נתניהו כמו ארדואן”

אלפי אנשי שמאל מפגינים הערב (שבת) ברחבת מוזיאון תל אביב במחאה נגד כוונת ראש הממשלה נתניהו לחוקק את חוק החסינות, שימנע מהיועמ”ש להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה

אלפי אנשי שמאל מפגינים הערב (שבת) ברחבת מוזיאון תל אביב במחאה נגד כוונת ראש הממשלה נתניהו לחוקק את חוק החסינות, שימנע מהיועמ”ש להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה. בהפגנה שלוותה תוך כדי חילולי שבת נרחבים משתתפים יו”ר כחול-לבן גנץ, ח”כ לפיד, יו”ר העבודה גבאי, יו”ר מרצ זנדברג וגם – יו”ר חד”ש-תע”ל איימן עודה.

ייו”ר כחול לבן בני גנץ תקף את ראש הממשלה והיה הנואם הראשון באירוע: “יש מי שמנסה להחליף את שלטון העם בשלטון יחיד. יש מי שמנסה לשעבד אומה שלמה לאינטרסים האישיים שלו. עכשיו – המאבק הוא בבית. המאבק הוא על הבית. הוא על דמותה וצלמה של מדינת ישראל. נתניהו, הולכת שולל את בוחריך, ניצלת בציניות את המצביעים שלך. אלה שהחליטו להצביע לך לא ביקשו להמית על ישראל קלון. לא קיבלת מהעם או הנשיא מנדט כדי להשתמש בו כמגן אישי ומשפטי”.

גנץ הוסיף: “נתניהו, לא ניתן לך להשתיק את התקשורת, לא ניתן לך לפגוע במוסדות תרבות ואקדמיה, לא ניתן לך למוטט את המשטרה, להטיל אימה על היועמ”ש, לא ניתן לך להחריב את בית המשפט. לא ניתן לך לקעקע את יסודותיה של הדמוקרטיה הישראלית”. יו”ר כחול-לבן פנה לקהל שהתאסף ברחבת מוזיאון ת”א ואמר: “אנחנו נאבק בשבילכם בכנסת. ביחד נאבק בחוצות, בכיכרות, ברחובות, בכפר, בעיר, במרכז, נעשה את זה בפריפריה. נעשה את זה חברים, גם בקלפיות בבחירות הבאות, קרובות או רחוקות”. גנץ שב והדגיש: “שיכרון הכוח הפוליטי הוא כרסום יסוד הדמוקרטיה הישראלית”.

ח”כ לפיד סיפק נאום תקיף בו השווה את נתניהו לארדואן. “מה הוא חושב? שנשב בשקט? שהוא יהרוס את בית המשפט ואנחנו נשתוק? שהוא ישלם בכסף שלנו מיליארדים לליצמן וסמוטריץ’ כדי שהם ייתנו לו חסינות? מדינת הלכה תמורת חסינות? סחטנות תמורת חסינות. לא ניתן”, אמר לפיד.

לפיד הוסיף: “תסתכלו על הכיכר הזו. רק התחלנו. זו רק ההתחלה. אנחנו פה כי אנחנו כועסים. נמאס לנו להיות מנומסים. הוא הורס את המדינה. הורס אותה. עכשיו הוא אומר – ‘זו כבר לא החסינות, אני הולך על פסקת ההתגברות’. מה הוא חושב, שאנחנו מטומטמים? פסקת ההתגברות זו החסינות. זו המטרה היחידה שלה. להרוס את בית המשפט העליון כדי להוציא אותו מהכלא”.

יו”ר מפלגת מרצ, תמר זנדברג אמרה: “זו בושה! שוחד מרמה והפרת אמונים הן 3 הסיבות היחידות לרסק את בית המשפט. אלו 3 הסיבות היחידות להמציא פתאום חוק חסינות פרסונאלי. פסלון חסינות אישי לראש הממשלה. ואיך אמר מיקי זוהר: זה שזה אישי זה לא אומר שזה פרסונלי”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.