‘אקטואליק’ שאל, הפרויקטור השיב: “שוקלים לפתוח את המוסדות לחרדים המחלימים”

פרופ’ נחמן אש במענה לשאלת’ אקטואליק’ מדוע ייגרעו מוסדות החינוך החרדיות בערים האדומות בהם יש מחלימים השיב כי “במשרד הבריאות שוקלים לפתוח את הלימודים למחלימים בערים האדומות. גם החכים החרדים זועמים, נתניהו שוקל לאמץ את הפתרון

פרופ’ נחמן אש במענה לשאלת ‘אקטואליק’ מדוע ייגרעו מוסדות החינוך החרדיות בערים האדומות בהם יש מחלימים  ולא ישובו לספסל הלימודים? השיב הפרויקטור כי “במשרד הבריאות שוקלים לפתוח את הלימודים למחלימים בערים האדומות, זה נמצא על הפרק”, את הדברים אמר אש, בתדרוך עם העיתונאים החרדים.

שעה לאחר התדרוך, ראש הממשלה נתניהו שוחח כעת עם ראשי הסיעות החרדיות השרים יעקב ליצמן, אריה דרעי וחה״כ משה גפני שמנסים למצוא מתווה שיאפשר פתיחת מוסדות חינוך למחלימים ומחוסנים גם בערים האדומות. הנציגים החרדים שזעמו על כך שבערים החילוניות ייפתחו כל המוסדות בעוד בערים האדומות החרדיות -יישארו הלימודים סגורים.

בימים האחרונים התבטא מרן הגר״ח קנייבסקי בכאב על העובדה שחינוך כלל ילדי ישראל מכל הערים ומכל המגזרים נמצא בתחתית הדאגה של השלטונות, וכי כל נושא אחר מקבל העדפה על פני החינוך שהוא נשמת האומה.

“נאמר בגמרא כי השעמום והבטלה מביאים לידי חטא ומליוני ילדי ישראל כבר נמצאים כשנה בביתם תוך סכנה רוחנית ונפשית ויש למצוא פתרון מיידי על מנת להחזירם לספסל הלימודים במהירות האפשרית תוך שימת דגש על שמירת התקנות וצורכי הבריאות.”

לדברי מקורבי הרב נאמר לו על ידי הממשלה כי החינוך ייסגר רק לכמה ימים אך מאז כבר עבר למעלה מחודש ופתרון אמיתי לא נראה באופק.

יצויין כי הרב הדגיש כי יש לחסן את כל המורים והמלמדים בבתי הספר בישראל, ותלמודי התורה על מנת להביא במהירות המירבית לפתיחת הלימודים בכל הארץ ושלא לבוא חלילה לידי סכנה בריאותית.

הרב קנייבסקי מורה לכלל הציבור, נשים וגברים להתחסן ולשמור על הוראות הרופאים ובפרט לצוותי החינוך להזדרז בכך.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.