גאולה ועזרת תורה: בוצע איכון לטלפון של ליצמן

לאחר שאמש דווח כי שר הבריאות יעקב ליצמן הסתובב במספר מוקדים חרדים, במשרד הבריאות מבהירים היום (שישי) כי בוצעה חקירה אפידמיולוגית לליצמן וכי כל מי שבא עמו במגע קיבל שיחה והודעה אישית

לאחר שאמש דווח כי שר הבריאות יעקב ליצמן הסתובב במספר מוקדים חרדים, במשרד הבריאות מבהירים היום (שישי) כי בוצעה חקירה אפידמיולוגית לליצמן וכי כל מי שבא עמו במגע קיבל שיחה והודעה אישית.

“בניגוד לדיווחים בתקשורת, בוצע איכון לטלפון האישי של השר, כפי שמתבצע כמעט לכל אזרח בישראל שנדבק”, מסרו במשרד. “המקומות בהם היה השר נכללו ברשימת המקומות בהם היו חולים הקורונה והמגעים קיבלו הודעה אישית בדבר מגע פוטנציאלי”.

ליצמן השתתף בתפילה בשבת האחרונה בביתו של חסיד גור, יחד עם עשרות מתפללים, כך דווח בערוץ 12. בתיעוד ברשת נראה ליצמן מסתובב במכולות בגאולה למרות שהוא בגיל מבוגר ויש כלפיו סיכון רב.

כמה מהמתפללים מעידים לערוץ 12: “ליצמן היה בבית הכנסת ביום שני האחרון והשתתף בתפילה בבית פרטי בשבת”. יצוין כי לפי העדויות אירועי התפילה התקיימו ימים לאחר שמשרד הבריאות אסר על תפילות במקומות סגורים ובבתי כנסת. בסביבת שר הבריאות מכחישים בתוקף את הדיווח

תושב שכונת עזרת תורה מספר: ליצמן נצפה מתפלל בבית כנסת ימים לאחר מתן ההנחיות שאוסרות על כך. תושב השכונה ששוחח עם N12 סיפר: “אבא שלי מתפלל יום-יום בבית הכנסת ‘בית ישראל’ בשכונת עזרת תורה, וסיפר לי שביום שני האחרון הוא התפלל יחד עם ליצמן. בהמשך השבוע הם לא נפגשו, יכול להיות שבשלב זה ליצמן התחיל לחשוש שהוא בעצמו חולה קורונה והפסיק להתפלל”.

תושב השכונה המשיך: “בימים בהם היה בתפילה – מאוד יכול להיות שהוא נדבק שם בנגיף ויכול מאוד להיות שהוא הדביק שם אחרים. אני מניח שכשר הבריאות הוא לא יספר בחקירה שהוא היה שם, מה שמעלה סיכון גדול. יש אנשים שלא יודעים שהם צריכים להיות בבידוד ואם הם באו איתו במגע הם יעבירו את זה הלאה והלאה והנה לנו תחילה של קטסטרופה בשכונות החרדיות בירושלים”.

רק הבוקר הגיעה ניידת משטרה ממחוז ירושלים וכרזה למתפללים: “אתם מפרים כרגע את צו בריאות העם, נא להתפזר ולא להתפלל פה יותר”. המתפללים עזבו את בית הכנסת אך העתיקו את התפילה למבנה סמוך ולאחר מכן חזרו אליו. לאחר שעה חזר שוב הצוות המשטרתי והורה להם בשנית לעזוב את המקום.

מלשכתו של שר הבריאות יעקב ליצמן נמסר בתגובה: “הדיווחים המגמתיים שמונפצים מהבוקר בוואטסאפ ובפורומים שונים בדבר החקירה האפידמיולוגית של שר הבריאות יעקב ליצמן – הינם עורבא פרח, שמועות מופרכות ודיווחי כזב (פייק ניוז). נדגיש, שר הבריאות פעל במשך כל התקופה באחריות מלאה, לפי הנחיות משרד הבריאות בלבד, בתפילה, בפגישות, בפעילות שוטפת בחמ”ל המשרד ובלשכתו. בנוסף, השר ליצמן עשה כל יום בדיקת חום”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.