המאבק בהתבוללות – האב הטורקי נכנע, הילד המשותף חגג בר מצווה

בן לאם יהודייה ואב טורקי חגג בר מצווה בטקס צנוע אך מרגש * האב כעס ואיים ובמקביל שטף את מוחו של הנער, אולם עיקשותה של האם עד כדי מסירות נפש ניצחה לבסוף: נער בר המצווה נכנס לעול מצוות כיהודי כשר

נתוני ההתבוללות הקשים שחלקם נחשפו שוב בשבוע שעבר, מדירים שינה מעיני רבים. לאחרונה נחשף על התעקשותה של אישה יהודייה שנישאה לטורקי שאותו הכירה בחו”ל, והביאה את האב בעל כורחו לאפשר את חגיגת בר המצווה של הילד המשותף.

האישה היהודייה אמנם התגרשה לפני כמה שנים מהבעל הטורקי, אבל העובדה שלפני כן הוא עבר להתגורר בארץ, בסמיכות מקום אליה ושבית המשפט העניק לו משמורת חלקית על הילד המשותף למרות היותו אדם אלים ומוסכן, מקשה על חינוכו של הנער. האב הטורקי שטף את מוחו במסרים נגד היהדות והיהודים, ושכנודע לו כי הוא אמור לחגוג בר מצווה, הטיל על כך וטו.

לדבריו, בנו מוסלמי וכל טקס יהודי שיערך לו ויחנוך אותו כיהודי בוגר, יפגע בו. הוא סירב לכל תכנית, השתולל מכעס ואיים כי יפגע באם היהודייה, אם בר המצווה תיערך ובנו יחגוג בבית הכנסת.

האם היהודייה הבינה שמדובר באבן בוחן ושאם היא תיכנע לו בנושא הזה, בנה יגדל כמוסלמי. היא הבהירה לטורקי כי הכנסתו של בנה לעול מצוות כיהודי בוגר חשוב לה גם יותר מחייה, ושאיומיו אינם מפריעים לה.

במקביל, חונך יד לאחים שליווה את הנער הסביר לו על חשיבות בר המצווה ומשמעותה, הכין אותו לכניסתו לעול מצוות ולימד אותו להניח תפילין. הדברים פעלו את פעולתם ודבריו של האב הטורקי בגנות היהדות ובר המצווה נפלו על אוזניים ערלות.

באירוע המרגש שנערך בבית הכנסת השכונתי ושבמרכזו עלה לתורה וקרא בה כבקי ורגיל נטלו חלק בני משפחתה של האם וגם חבריו לכיתה שלא ידעו על מאבק האיתנים שהתרחש מאחורי הקלעים על עתידו של חברם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.