ה”ערד” – רובה הסער החדש קל-המשקל, ורב הקני המותאם ליחידות מיוחדות וחילות רגלים

חברת IWI מקבוצת SK גאה להשיק את ה”ערד”– נשק אישי מודולרי מתקדם המיועד לכוחות מיוחדים וללוחמים בשדה הקרב המודרני. רובה-הסער החדש פותח ותוכנן כך שיתאים למגוון רחב של משימות, לתרחישים משתנים בשדה הקרב ולסוגי תחמושת שונים. מדובר בנשק רב-קליבר, קל משקל, יעיל ומודולארי במיוחד בקוטר 5.56X45 מ”מ.

לדברי רונן חמודות, סמנכ”ל שיווק ומכירות בקבוצת SK, “חברת IWI שואפת תמיד להתאים את מוצריה באופן רציף לצרכים העולים בקרב צבאות וכוחות הגנה בעולם. הזירות המורכבות של ימינו יצרו ביקוש לרובי סער המותאמים לסוגים שונים של תחמושת ולמשימות מסוגים שונים. מסיבה זו, בשנתיים האחרונות השקענו משאבים רבים בהרחבת מגוון המוצרים שלנו כך שכל לקוח יוכל למצוא את הנשק שעונה בדיוק על דרישותיו”.

הוא הוסיף, “בנוסף לערד, פיתחנו לאחרונה את הכרמל, רובה סער רב-תכליתי, מודולרי, בקליבר 5.56X45 מ”מ, ללוחמה מודרנית, אידיאלי לתמרונים בין אזורי לחימה שונים ולזמן לחימה ממושך, אשר סופק כבר ללקוחות רבים ברחבי העולם. הערד תוכנן לתת מענה לצרכיהם של כוחות מיוחדים כמו גם של חילות רגלים שונים. הוא כולל מספר פיצ’רים מתקדמים המאפשרים גמישות תפעולית, לדוגמה: הנשק הינו דו צדדי, ניתן לתפעול משתמשים ימניים ושמאליים כאחד, בעל מערכת הדקים מתקדמת, מאפשר נוחות וירי מדויק, בעל מסילה מונוליטית ועוד”.

הערד שוקל 2.85 ק”ג בלבד, מבין רובי הסער הקלים ביותר המוצעים היום בשוק, מוצע במגוון אורכי קנה: 292 מ”מ, 368 מ”מ ובקרוב יוצע גם ב-419 מ”מ וב-508 מ”מ. כמו כן, בקרוב מאוד יוצע גם במגוון קליברים נוספים.

IWI – Israel Weapon Industries , היא מובילה עולמית בפיתוח וייצור נשק קל (נק”ל) מתקדם ומוכח מבצעית, המספקת את מוצריה לרשויות לאכיפת חוק ולביטחון פנים, לצבאות ולרשויות ביטחון ממשלתיות ברחבי העולם. IWI הינה חברה בקבוצת SK הפועלת כבר למעלה משמונים שנה ומחזיקה בחברות העוסקות בפיתוח ובייצור פתרונות ביטחון והגנה מתקדמים במגוון תחומים, ביניהם – נשק קל, אלקטרואופטיקה, לייזר והדמיה, ספנות, ועוד.

IWI מקיימת קשר שוטף ובלתי אמצעי עם הכוחות הלוחמים הישראליים ומיישמת את המשוב שלהם ואת הצרכים והדרישות הגבוהים שהם מגדירים לפתרונות הנק”ל המתקדמים שהיא מפתחת ומספקת. הסטנדרטים הקפדניים והגבוהים הללו עומדים בבסיס הפיתוח של מוצרי החברה, ומאפשרים לה לספק מוצרים ברמה הגבוהה ביותר גם לשאר לקוחותיה ברחבי העולם.

בין מוצריה הידועים של IWI ניתן למצוא את התבור, המיקרו תבור, הגליל והדן – רובי לחימה וצלפים, מבין רובי הסער ניתן למצוא את רובה הסער החדש, הערד ואת הכרמל 5.56X45 מ”מ, את מקלע הקל נגב, העוזי האגדי בדגם החדיש עוזי פרו, וכן את האקדחים יריחו ואקדח המצדה החדש בתצורת סטרייקר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.