מדאיג: זה תרחיש האימים של משרד הבריאות

המשנה למנכ”ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, קיים הערב תדרוך טלפוני לתקשורת במהלכו התייחס לתרחיש האימים שמדאיג את משרד הבריאות

המשנה למנכ”ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, קיים הערב תדרוך טלפוני לתקשורת במהלכו התייחס לתרחיש האימים שמדאיג את משרד הבריאות, ולמחסור החמור בבדיקות קורונה בארץ.

“התרחיש הכי גדול שלנו היה שבין 10 אלף ל-20 אלף ימותו מקורונה בישראל”, אמר גרוטו בפתח דבריו. “המתים מהקורונה יהיו חלק מאחוז המתים השנתי בישראל, שעומד על 40 אלף”.

על יחסיו עם מנכ”ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב אמר גרוטו: “היחסים ביני לבין המנכ”ל מצוינים ואין שום עימותים בינינו מעבר לחילוקי דעות מקצועיים פה ושם. המנכ”ל נותן בי אמון מלא והשאיר לי לנהל את המשרד בזמן שהוא נמצא בדיונים – כולל נושא כוח האדם והממשקים מול המשרדים האחרים”.

על המחסור במטושים אמר גרוטו כי כבר מחר הבעיה תפתר. “לא היה לנו מלאי של מיליון מטושים לפני הנגיף”, אמר. “ברגע שהאירוע התחיל – התחלנו לרכוש עוד.”

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תמים תהיה עם ה' אלוהיך

  חשבון נפש.

  מאז שפרצה המגיפה שמענו דעות רבות לסיבותיה מכל מי שרק קיבל במה. החל מצד רבנים, מומחים, פרשנים, וכלה במיסטיקנים והוזים.
  במציאות הנוכחית, הקב”ה מדבר בשפה שכולם מבינים. כאשר נוחתת מכה ובפרט ברמה לאומית / עולמית, מבחן התוצאה הוא המסר המיועד לכל ציבור וציבור – כפי הראוי לו ולענינו.

  המציאות היום – הרחקה ובידוד.

  לבושתנו, מהנתונים שהתפרסמו – בתי הכנסת תופסים את המקום הראשון ובהפרש ניכר בטבלת מוקדי התפרצות והדבקת המגיפה.

  סתם????

  מה עוד יש להגיד? כולנו יודעים, מודעים ומכירים את הצרה.
  מכת הדיבורים, עסקים, פלאפונים, סעודות, משקאות חריפים, צ’אטים, “על רוטט”, עלונים, רק הצצה בנייד, “שיחה דחופה” וכיוצ”ב החריבו בתי התפילה שלנו.
  החזן הוא המסכן התורן, והתרומה “שוחד” לבורא עולם.
  “ב”ה וברוך שמו”, “אמן”, “קדושה”, “חזרת הש”ץ” הם רק מנהג והמלצה.
  לאירוע הולכים עם מיטב הבגדים, ובראיון האישי עם מלך מלכי המלכים בתפילת העמידה אפילו לא בודקים איך נראים.
  מתי מגיעים? מתי יוצאים? “עלינו לשבח” – היא תפילת הדרך.
  שלא נדבר על “תפילה בעינים” תרתי משמע, ללא חיתוך שפתיים.
  ואם יעיר אדם לחברו – אוי לנפשו.
  ועוד הרשימה ארוכה…..

  זועק הזוהר הקדוש בעניין חומרת יום חול ושבת (מתורגם):
  “מי שמדבר בבית הכנסת בדברי חול, ווי לו – אוי לו, שמראה פירוד בעולמות העליונים, אוי לו שגורע באמונת היחוד, אוי לו, שאין לו חלק באלוקי ישראל. בדיבוריו הוא מראה שאין לו אלוק – שצריך ליירא ולשתוק מפני כבודו, ולא חושב שהקב”ה נמצא בבית הכנסת, וגם אם חושב שהקב”ה נמצא – מראה שאינו מפחד מפניו, ונוהג בבזיון בתיקוני התפילה העליונים”. (זוהר תרומה, קל”א ע”ב).

  ובענין תוספת חומרת השבת אומר:
  “בשבת… וכיון שבאו עם ישראל הקדוש לבית הכנסת – אסור להם לעסוק אפילו בצורכי בית הכנסת, אלא רק בדברי תשבחות, תילה, וקריאת התורה, כמו שראו99 להם. ומי שמשתדל בדברים אחרים שאינם מכורח התפילה, וכל שכן בדברי הבלי העולם – זה הוא אדם מחלל שבת! אין לו חלק בעם ישראל. שני מלאכים ממונים של זה הדבר ביום השבת, והם מניחים ידיהם על ראשו ואומרים “אוי לפלוני שאין לו חלק בקב”ה”!” (זוהר ויקהל רה. ע”ב).

  אדם חושב שהוא בא להתפלל ויוצא ח”ו מקולל. אותו האדם הוא עצמו הנגיף והמסוכן! וטוב שישב בדד בביתו ולא יגיע לבזות את המלך בהיכלו.

  מותר להפגין, מותר ליסוע באוטובוס – אסור לפתוח בית כנסת.

  נראה הגיוני?
  הזאת המגיפה אשר יגוף ה’ את כל באי ביתו?

  הפתרון. שינוי כאן ועכשיו.

  ותשובה ותפילה וצדקה מעבירין את רוע הגזירה.

  אבל אשמים אנחנו. מה נאמר, מה נדבר ומה נצטדק. נפלה נא ביד ה’ כי רבים רחמיו.

  והחי יתן אל ליבו.

  הסיבות למגיפת הכתר |
  הגב